1912 Karşıyaka Derneğinden Açıklama

16 Nisan 2018 Pazartesi, 05:48

DERNEĞİMİZDEN AÇIKLAMADIR

Bugün 106 yıllık ulu bir çınarın hiç hak etmediği bir sonu yaşamasına şahitlik ettik. Hayatlarımızda keşke’lere çok sık başvururuz, oysa bu kelime beraberinde yapabileceğimiz halde yapamadıklarımızı veyahut yapmadıklarımızı da içermektedir. Karşıyaka Spor Kulübü gibi ülkemizde nadide bulunan ve özenle saklanması gereken bir çınar söz konusu olduğunda hem bu kulübün fertlerinin hem de ülke sporu için kalpleri atan bütün sporseverlerin binlerce kez düşünmesi icap etmektedir. Kötü yönetim modeli maalesef ülke sporumuzun ve ülkemizin kültürel yapısının önümüze sıklıkla koyduğu bir anlayışı tanımlamaktadır. Bu model, kulüp yönetimleri açısından düşünüldüğünde her seferinde gelir-gider dengesi açısından açıkları beraberinde getirmekte ve ilerleyen aşamada adeta ağacı kemiren bir kurt misali, kulüplerimizi teslim almaktadır. Burada kötü yönetim diye nitelenen olgu aynı zamanda kulüplerimizin içerisinden çıkmış oldukları sosyal yapılar ile uyumlu bir birliktelik oluşturamamalarını ve söylemler ile eylemler arasındaki uyumsuzluğa da işaret etmektedir.

Karşıyaka spor kulübünün uzun bir zamandır içerisinden geçtiği aşamaları düşündüğümüzde ortaya çıkan karanlık tablonun oluşmasında bu kulübün bütün paydaşlarının farklı aşamalarda olmakla birlikte sorumluluk sahibi olduklarını belirtmemiz gerekir. Yöneticilik ile taraftarlığı birbirine karıştıranlardan tutun da, taraftarlık olgusunu yönetsel anlayışın önüne geçirenlere kadar pek çok kesimin, yaşadıklarımızda etkisi bulunmaktadır. Ancak içinde bulunduğumuz dönemin suçlular aramak yerine içinden geçilmekte olan sürece omuz verecek gönüllüler ile çözüme kavuşturulabileceği gerçeğini de idrak etmek ve bu doğrultuda camiamızı her seferinde yaşadığı bölünmelerden uzaklaştırabilecek bir anlayışa doğru yönlendirmek durumundayız. Kulüpleri büyük yapan kazandıkları kupalar, oynadıkları ligler veya elde etmiş oldukları başarılar değildir. Asıl büyüklük kalplere nakşolunan duygularda gizlidir ki Karşıyaka Spor Kulübü bu duyguyu her aşamada kendisinin bir ferdi olmakla övünen taraftarlarının kalplerine ve beyinlerine kazımayı başarabilmiştir. Şimdi bir araya gelebilme ve bütün hesapları bir tarafa koyarak Kaf Sin Kaf etrafında birlikte durabilme zamanıdır. Asıl önemli olan Karşıyaka sevdası ve bu sevdanın hak ettiği zeminlerde yeniden dalgalandırılabilmesinin sağlanabilmesidir ki 1912 Karşıyaka Derneği olarak bizler bu uğurda elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha kamuoyuna duyurmayı bir borç biliriz.

1912 Karşıyaka Derneği

Yorumlar

  1. Eses dedi ki:

    Aramiz kotu olabilir ama kanimiz degil goztepe finalinde anadoluda sadece sosyal ortamda bize destek olan ksk taraftarina tsk eder guzel gunler gormesi icin umut ederiz bu uzun yolda sabir diliyorum..