Erkan Sözeri: Takımı Play-off'a Hazırlayacağız

KSK Haber
KSK HABER
0TFF 3. Lig 2. Grup'ta heyecan dolu bir mücadeleye sahne olan karşılaşmada Karşıyaka, pazar günü Elazığ deplasmanında ilk 15 dakikada bulduğu gollerle 2-0 öne geçmesine rağmen, maçı 3-2 kaybetti. Bu sonuçla birlikte yeşil-kırmızılı ekip, zirve yarışında kritik bir avantajı elinden kaçırmış oldu. Play-Off hattı için mücadele eden rakibi karşısında elde ettiği avantajı koruyamayan Karşıyaka, taraftarlarını büyük bir hayal kırıklığına uğrattı.

Erkan Sözeri: Sözün bittiği yerdeyiz

Ligde kritik bir dönemeçte bulunan Karşıyaka, son mağlubiyetiyle birlikte Play-Off hattında kalmayı başarsa da, 39 puanla zirve yarışında önemli bir fırsatı kaçırdığının farkında. Kalan 6 maçta hedeflerine ulaşmak için mücadelesini sürdürecek olan yeşil-kırmızılı ekip, Elazığ deplasmanında yaşanan kayıp sonrası büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor. Takımın teknik direktörü Erkan Sözeri, yaşanan bu durum karşısında duyduğu üzüntüyü ve hayal kırıklığını dile getirdi. Sözeri, "Zorlu bir deplasmanda 2-0 öne geçtiğimiz maçta sahadan puansız ayrıldık. Sözün bittiği yerdeyiz. Bu maçla ilgili ne desem boş. Kendimle mücadele ediyorum" şeklinde konuştu. Bu açıklama, takımın yaşadığı hayal kırıklığının boyutunu ve önlerindeki zorlu yolu gözler önüne seriyor. Karşıyaka'nın ligde kalan maçlarında nasıl bir performans sergileyeceği ve Play-Off hattındaki yerini koruyup koruyamayacağı merak konusu.

Sözeri: Kimseyi üzmeye hakkımız yok

Karşıyaka Spor Kulübü'nün tecrübeli teknik direktörü, takımın hedeflerinin ve kulübün büyüklüğünün farkında olduğunu vurgulayarak, bu hedeflere ulaşmanın önemini ve bu süreçte taraftar ile camianın desteğinin kritik rol oynadığını belirtti. Deneyimli teknik adam, "Bizim yapmamız gereken o hedefe bu taraftar ve camiaya taşımak. Kimseyi üzmeye hakkımız yok" ifadeleriyle, takımın sorumluluklarının bilincinde olduklarını ve bu yükümlülükleri yerine getirme azminde olduklarını dile getirdi.

Takımın saha içinde öne geçmesine rağmen yaşadığı özgüven problemine de değinen teknik direktör, bu sorunun üstesinden gelmenin kendi ellerinde olduğunu ve bunun için çalışacaklarını ifade etti. "Takım saha içinde 2-0 öne geçmesine rağmen ilerleyen dakikalarda özgüven problemi yaşadı. Bunu gidermek bizim elimizde. Onun için çalışacağız" şeklinde konuşarak, yaşanan bu durumu düzeltmek için gerekli adımların atılacağını ve takımın bu zorluğu aşmak için çaba göstereceğini belirtti. Bu açıklamalar, Karşıyaka'nın önümüzdeki dönemde daha güçlü bir şekilde mücadele etme kararlılığında olduğunu ve yaşanan aksilikleri birer tecrübe olarak değerlendirip, hedefler doğrultusunda ilerleyeceğini gösteriyor.

'Takımı Play-Off'a hazırlayacağız'

Karşıyaka'nın tecrübeli teknik direktörü Erkan Sözeri, takımın lider olarak üst lige çıkmasının imkansız olduğunu kabul etmesine rağmen, Play-Off yoluyla bir üst lige çıkma konusunda kararlı bir tutum sergiliyor. Sözeri, mevcut oyuncu kadrosuyla Play-Off'a gidileceğini ve bu oyuncuların taşıdığı formayla takımın bir üst lige çıkacağını vurgulayarak, bundan sonraki süreçte özellikle mental olarak oyuncularını Play-Off maçlarına hazırlayacaklarını belirtti.

"Önümüzdeki lig maçlarımız ve Play-Off bu futbolcularla mücadele edeceğiz. Onlara destek olup hedefe ulaşmak için çalışacağız," diyen Sözeri, takımın son günlerde aldığı kötü sonuçlara rağmen asla vazgeçmeyeceklerini ve mücadeleyi sürdüreceklerini ifade etti. Karşıyaka'nın başında şampiyonluk yaşama inancının hala diri ve taze olduğunu belirten Sözeri, sezon sonunda taraftarı mutlu etmek için pes etmeyeceklerini söyledi. Bu açıklamalar, Karşıyaka'nın zorlu sezonun bu aşamasında bile hedeflerinden sapmadığını ve Play-Off yoluyla başarıya ulaşma konusunda umutlu olduğunu gösteriyor.

'Benim ve oyuncularımın mazereti yok'

Karşıyaka futbol takımının teknik direktörü Erkan Sözeri, takımın başarısızlığı için hiçbir mazeretlerinin olmadığını açık bir şekilde ifade etti. Başkan İlker Ergüllü'nün sürekli olarak takımın yanında olduğunu ve kendilerine olan güvenini hissettirdiğini belirten Sözeri, yönetimin de daima destekçileri olduğunu vurguladı. Taraftarların da her koşulda takıma destek verdiğini dile getiren Sözeri, maddi anlamda herhangi bir problemin bulunmadığını söyledi.

Sözeri'nin bu açıklamaları, Karşıyaka futbol takımının içinde bulunduğu durumun ve sahip oldukları imkanların farkında olduklarını gösteriyor. "Bizim sahada ayaklarımız yere sağlam basıp hedef ulaşmaktan başka çaremiz yok" diyerek, takım olarak belirlenen hedeflere ulaşmak için kararlı bir şekilde mücadele edeceklerini ve başarısızlık için herhangi bir bahaneleri olmadığını net bir şekilde ortaya koydu. Bu duruş, takımın ve teknik ekibin, mevcut koşullar ve destekler ışığında başarıya ulaşma konusunda ne kadar odaklanmış ve kararlı olduğunu göstermektedir.

Erkan Sözeri: Gereken yapılacak

Son haftalarda bazı oyuncuların bireysel performanslarının düşük olduğu Karşıyaka'da teknik patron Erkan Sözeri, "Bu hafta BAY takımız. Önümüzdeki ilk maç evimizde Anadolu Üniversitesi ile oynayacağız. O maçta bazı oyuncularımızı dinlendireceğiz. Gereken yapılacak. Takım içinde değişim yaşanacak. Özellikle Haydar'ı dinlendireceğiz. Bireysel hataları da çözmek için daha fazla çalışacağız" diye konuştu.


Etiketler:

Yorum Gönder

0Yorumlar

Yorum Gönder (0)