Ahmet Arı’dan Büyük Jest

06 Mart 2018 Salı, 21:15

KSK’ye, eski futbolcusu Ahmet Arı’dan büyük jest geldi. Ahmet 378 bin TL’lik alacağını 40 bin TL’ye indirdi, sevgisini gösterdi

Karşıyaka’ya eski bir dostundan büyük bir yardım eli uzandı.
Eski futbolcu alacakları nedeniyle zor günler yaşayıp puan silme cezalarını bir bir bertaraf eden Karşıyaka, 2013-14 ve 2014- 15 sezonlarında formasını giymiş Ahmet Arı’dan büyük bir vefa örneği gördü.

BÜYÜK JEST YAPTI

Sivas Bld formasını giyen 29 yaşındaki forvet, 256 bin lira olan ve faizleriyle birlikte 378 bin liraya yükselen borcundan indirim yaparak Karşıyaka sevgisini gösterdi.
Ahmet Arı alacağında 338 bin lira indirim yaparak sadece 40 bin lirasını yönetimden talep etti. Yönetim de bu miktarı kendi arasında toplayarak futbolcunun hesabına yatırdı. Jest karşısında Ahmet’e teşekkür ederek bir dosyayı daha kapatmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten 2. Başkan Gökhan Şensan, “Ahmet’e 40 bin, avukatına ise 30 bin lira ödedik.
Ahmet’e sıcak yaklaşımı ve anlayışı için teşekkür ediyoruz. Kulübün içinde bulunduğu durumu görerek alacağında çok ciddi indirim yapan Ahmet’in diğer alacaklı oyunculara da örnek teşkil etmesini diliyoruz” dedi.

EN PARLAK DÖNEMİYDİ

Şu an Sivas Belediyespor formasını giyen Ahmet Arı, Karşıyaka’da 1.5 yıl top koşturdu. 2013- 2014 sezonunun ikinci yarısında 16 maçta 6 gol atan Ahmet, 2014- 15 sezonunda 27 maçta görev yapıp 5 kez rakip ağları havalandırdı.
Tecrübeli forvet bu sezon Sivas’ta 20 maçta 3 gole imza attı. 29 yaşındaki forvet oyuncusu daha önce de Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Gaziantepspor, Bursaspor, Samsun, Denizlispor, Şanlıurfaspor, Altınordu ve Menemen Belediyespor’da oynamıştı.

DOSYALAR KAPANIYOR

Turgay Büyükkarcı’nın başkanlık koltuğunu oturmasıyla Karşıyaka yönetimi eski futbolcu alacaklarını kapattı. Folkart Yapı’nın da desteğiyle Azeri Mahir Shukurov, Brezilyalı Juninho ve Kovalchuk’un alacaklarını ödeyerek yaklaşık 18 puanlık cezadan kurtulan Karşıyaka, şimdi de yerli oyuncularla görüşmeleri sürdürüyor.