Ali Erten: Hiçbir şey gizli kalmayacak

16 Aralık 2015 Çarşamba, 10:39

Yönetim 3 milyon lirayı ne yaptığının hesabını versin diyen Öztürk’e başkan Ali Erten, “Hangi sıfatla seçilmiş yönetime hesap soruyorsun” şeklinde tepki gösterdi
Erdal Acar’ın basın danışmanı Emrah Öztürk aracılıyla yaptığı sert açıklamalara Karşıyaka Başkanı Ali Erten’in cevabı gecikmedi. Öztürk’ün “Kulübün kasasına 3 milyon lira girdi. Bu parayı Ali Erten ve yönetimi ne yaptı, hesabını versin” sözlerine Erten yaptığı yazılı açıklamayla hem tepki gösterdi hem de yanıt verdi. “Sen kim oluyorsun da kulübün kongrede seçilmiş yönetimine hesap soruyorsun” diyen Ali Erten şu görüşlere yer verdi:

Hangi sıfatla?

“Emrah Öztürk denen şahıs KSK’nin seçilmiş yönetimine hesap soruyor. Hangi sıfatla? Üstüne bir de dün habersizce tesislere gidip hiçbir yetkisi ve görevi olmadan futbolcularımızla toplantı yapma girişiminde bulunabiliyor. Ortada artık Devrim Acar’ın olmayacağını, bundan sonra da KSK takımıyla kendisinin ilgileneceğini söyleyebiliyor. Sabrımızın ve toleransımızın da bir sınırı var. Yeter artık.”

Muhatabımız değil

Yüz yıllık değerlere seviyesizce saldırılmasına müsaade etmeyeceklerini söyleyen Erten, “Burası kimsenin at oynatma alanı değildir. Bu kişi KSK’mizin muhatabı değildir. KSK’de hesap verilecek yerler bellidir. Biz hesaplarımızı divan kurulumuza ve denetim kurulumuza günler öncesi teslim ettik. 29 Aralık’ta da en büyük karar mercimiz olan genel kurulumuza hesap vereceğiz ve orada her şeyi konuşacağız. Hiçbir şey gizli kalmayacak. Bu şahıs hakkında da avukatımız gerekenleri yapacak!” diye konuştu. Öte yandan Kemal Özdeş ile yollarını ayıran Karşıyaka yönetimi sözleşme fesihi için Özdeş’e 100 bin TL ödeme yaptı.

Kaynak: Yeni Asır