Altuğ destek bulursa aday

10 Mayıs 2016 Salı, 15:54

PTT 1’inci Ligi’nden yaklaşık 40 milyon TL borç yükü, transfer yasağı ve mevcut kadroyu kaybetme tehlikesiyle 2’nci Lig’e düşen Karşıyaka, olağanüstü kongre öncesi başkan adayı bulamazken şu ana kadar net bir açıklama yapmayan Mutlu Altuğ destek bulması halinde aday olabileceğini söyledi.

Yerel bir televizyon kanalına konuk olan eski Basketbol Şube Başkanı Altuğ, “Adaylığım henüz kesin değil. Rahat çalışabileceğim bir ortam olursa daha açık konuşabilirim. Ama şu an öyle ortam yok. Ne adayım, ne değilim diyebilirim. Kulübe yararlı bir sistem kuracağımıza inanıp bunun da desteğini alırsak, Karşıyaka’ya hizmet etmek vazifemizdir” dedi.

Kulübün düştüğü durumda herkesin payı olduğunu, yanlışlar yapılsa da mevcut yönetimi, “Kulübü düşürdüler” diye suçlamamak gerektiğini vurgulayan Mutlu Altuğ, daha sonra şunları söyledi:

“Artık kendimize temeli sağlam bir sistem kurmalı, sürdürülebilir kaynaklar yaratıp uzun vadeli başarı hedeflemeliyiz. Aday olursam karma yönetim oluşturacağım. Transfer yasağını kaldırmak için çalışmalıyız ama yasak kalkmasa da mevcut oyuncular ve kiralık gidenlerin kadroda yer alacağı B planımız olmalı. Yasak kalksa bile altyapıya yönelik sistem kurulmalı. Basketbol da yine eski stiline dönüp, altyapı ağırlıklı ve vitrine çıkarılacak yabancılarla yola devam etmeli. Stat, yönetimin öncelikli işi olmalı.”

10 MİLYON TL İDDİASI

Karşıyaka’da basketbol takımının sponsoru Yaşar Holding’le geçtiğimiz günlerde bir görüşme yapan Mutlu Altuğ’un aday olmak için gelecek sezon için 10 milyon TL bütçe talep ettiği öne sürüldü. Altuğ’ın holdingten basketbol takımı için 7.5, futbol ve genel giderler için 2.5 milyon TL istediği belirtildi. Tarafların hafta içinde yeniden görüşmesi bekleniyor. Yaşar Holding, bu sezon kulübe yalnız Euroleague’de mücadele eden basketbol takımı için 4 milyon Euro tutarında destek vermişti.

NEREDEN NEREYE

Son kongrelerini hep birden fazla adayla gerçekleştiren Karşıyaka, 2’nci Lig’e düştükten sonra aday bulamıyor. Yeşil kırmızılılarda 2012’de başkanlık seçiminde Cihan Büyükoral ve Azat Yeşil, 2013’te Fatih Diniz ve Mutlu Altuğ, geçen yıl mayıs ayında Ali Erten ve Mutlu Altuğ, aralık ayındaki olağanüstü kongrede ise Fatih Diniz ile Mutlu Altuğ yarıştı. Bu seçim öncesi ise potansiyel adayların hiçbiri göreve talip olmadıklarını açıkladı. Daha önce 3 kez seçime giren Mutlu Altuğ ise adaylık için kendisine destek verilmesini şart koştu.