Altyapı Altobelliye Emanet

14 Temmuz 2014 Pazartesi, 10:11

Yeşil-kırmızılılarda yönetim 1980’li yıllardaki gibi KSK’yi şaha kaldıracak projeleri hayata geçirmek için kolları sıvadı.

U-21 takımı için 7-8 gurbetçiyle anlaşmak üzere olan Kaf-Kaf Fransa ve Gana’dan 3 yabancı futbolcuyu bünyesine katacak

Karşıyaka altyapıda yeni bir yapılanmayla hem kazanmaya, hem de Türk futboluna yeni yıldızlar kazandırmaya hazırlanıyor. Fatih Diniz başkanlığındaki yönetim uzun yıllardır ilgisizlik ve yatırımsızlık nedeniyle ‘kendi yağında kavrulan’ altyapıya el atarak, yıldız avına çıktı. Metin Yıldırım başkanlığında oluşturulan altyapı yönetimi ilk iş olarak ‘Altobelli’ lakaplı eski yıldızı Rıza Tuyuran’ı altyapı koordinatörlüğüne getirirken, U-21 takımı için de çalışmalara başladı.
Yıllarca altyapıya hizmet veren şimdi ise ana yönetimde görev alan Korhan Yetiş, yeni bir oluşumla kolları sıvadıklarını açıkladı. U-21 takımı için Avrupa’da top koşturan gurbetçi oyuncularla görüşmelerin başladığını belirten Yetiş, “Bu gurbetçilerin yanı sıra Fransa’dan ve Gana’dan oyuncular alıp 3 yabancı oyuncu hakkımızı da kullanacağız. Oluşturacağımız bu kadro kendi tesislerimizde kalacak ve A Takım Teknik Direktörü Yusuf Şimşek’in gözetiminde çalışacak. 1980’li yıllarda nasıl kendi altyapımızdan yetişen oyuncularla şampiyon olduysak yine o dönemki gibi verimli bir altyapı çalışması olacak” dedi. GÖKHAN ÖZYURTLU (YENİ ASIR)

ALTOBELLİ ALTYAPININ BAŞINA (05.07.2014)

Karşıyaka’nın efsane oyuncularından Altobelli lakaplı teknik direktör Rıza Tuyuran, yeşil kırmızılı takımın altyapı genel koordinatörlüğü oldu. Tuyuran’ın yardımcısı olarak ise göreve Karşıyaka’nın yine eski futbolcularından Murat Sır getirildi. Karşıyaka Altyapı Sorumlusu Metin Yıldırım, “Rıza hocamız gibi deneyimli bir futbol adamına altyapımızı teslim ettiğimiz için mutluyuz. Birlikte hareket ederek özlenen Karşıyaka altyapısını yaratmak için çaba göstereceğiz” diye konuştu. (YENİ ASIR)