Anketten Çıkan Sonun: İnanç

26 Mart 2016 Cumartesi, 13:57

Kısa süre önce takımımızın başına geçen Soner Tolungüç milli maçlar arası verilen arada değişik yöntemlere başvurmaya devam ediyor. Futbolcuların adeta beynini yıkayan Soner Hoca bu sefer de oyuncularından kalan 8 maçla ilgili anket yapıp maç maç puan vermesini istedi. Anket sonucunda oyuncular 8 maçtan 18 puan çıkaracaklarını işaretledi
Milli arayı hem ağır idmanlarla dayanaklılığı artırma hem de mental olarak oyuncuların psikolojisini düzeltmekle uğraşan Karşıyaka’da teknik heyet yaptığı anketle futbolcuların davaya olan inancını ölçümledi. Teknik direktör Soner Tolungüç, 25 futbolcuya dağıttığı anketle kalan maçlara tek tek puan vermesini istedi. Kapalı zarf usülüyle yapılan ve oyuncuların isimlerini yazmadığı anketten ‘Bu takım küme düşmez’ sonucu çıktı. 25 futbolcunun kalan 8 maç için verdiği puanlar toplandı ve ortalama 18 puana ulaşıldı. Bazı futbolcuların tüm maçları galibiyet olarak işaretlediği, en düşük puan 16, en yüksek puan 24 olarak görüldü.

Desteğe ihtiyacımız var

Tolungüç, son 15 maçta 1 galibiyet alabilen takımının zihinsel olarak desteğe ihtiyaç duyduğunu söyledi. Tolungüç, “Onları kalan maçlara yüksek motivasyonla hazırlamaya çalışıyorum. Anketten çıkan güzel sonuç oyuncuların kendilerine ve ligde kalmaya inancını gösteriyor. Umarım kağıt üzerindeki sonucu sahaya yansıtır, 104 yıllık kulübü layık olduğu yere taşırız” dedi.