Arkas : 2 Karşıyaka : 3

27 Ocak 2014 Pazartesi, 08:57

arkas kskKızlarımız 2-0 geriye düştükleri maçta, taraftarın desteği ile hakemin yanlış kararlarına rağmen, galibiyete inanarak yaptığı mücadele sonrası maçı 3-2 kazanmayı bildi.

Maçın ilk setini 25-18’lik skorla kaybederek 1-0 geriye düşen yeşil kırmızılılar ikinci seti de 25-22 rakibine verdi. Üçüncü seti 25-14 dördüncü seti 25-20 kazanarak durumu 2-2’e getirdi.

Karşıyaka Tie-Break setini 15-12 kazanarak maçı 3-2’lik skorla galip bitirdi.
ALPHAN AKSOY`DAN MAÇ VE YORUMU :

Karşıyaka`mız Arkas karşılaşması seremonisine geçtiğimiz hafta aramızdan ayrılan camiamızın sembol isimlerinden Savaş Özerdem anısına “Kalbimizdesin Savaş Ağabey” pankartı ile çıkarken, karşılaşmaya Gizem Saka (Kaptan), Ayça Ceyna Yavuz, Slavina Koleva, Büşra Mutlu, Ece Kozdere, Ayşegül Girgin ve liberoda Sevinç Dalgıç Narin ile başlarken, oyun içinde Semra Özer ve Melis Alpacar önemli şans buldular ve kritik katkı verdiler, Buse İnce de zaman zaman şans bulurken, Buse Aleyna Çetinalp ve Irmak Uyar bu maçta kenarda kaldılar, rehabilitasyon süreci devam eden kaptanımız Ülkü Burcu Genç, sakatlığı nedeniyle kadroda yer alamayan Eda Duran ve bu maçta kadroda yer bulamayan İrem Eren ve Ayça Karakaç arkadaşlarını kenardan ve tribünden desteklediler, maçımızda ayrıca tüm altyapı antrenörlerimiz, Genç, Yıldız, Küçük A ve Küçük B Takımlarımız tribünde yerlerini aldılar ve takımımızı maç boyu coşkuyla desteklediler. Protokol Tribününde ise Kulüp Başkanımız Fatih Diniz başta olmak üzere Ana Yönetim Kurulu üyelerimiz, Şube Başkanımız Barbaros Dökel ve şube yöneticilerimiz yerlerini aldılar. Karşılaşmanın başlamasıyla büyük bir skandal yaşandı. Daha inşaatının tamamlanmasının üzerinden iki yıl bile geçmeyen Atatürk Spor Salonu`nun çatısından çeşitli yerlerden sahanın ortasına yoğun su akması nedeniyle oyun sık sık durdu ve karşılaşmanın tatil edilmesi dahi gündeme geldi. Çatının altına branda gerilerek sorun geçici olarak çözülerek maçın oynanması zor da olsa sağlandı.

Karşılaşmanın ilk seti ikinci teknik molaya kadar büyük bir çekişmeye sahne olurken, karşılaşmanın hakemleri aleyhimize üç net hatalı karar vererek takımımızın oyundan düşmesini sağladılar ve setin son bölümlerinde üstüste hatalar yapan takımımız seti 18-25 kaybetti. İkinci sete çok iyi başlayan takımımız ilk teknik molaya farklı önde girmeyi başardı. Bu sette de aleyhimize iki net hatalı karar veren karşılaşmanın hakemleri, hatalı karar verdiğini yanına gelerek söyleyen çizgi hakemini de uymayarak niyetini açıkça belli etti. Setin son bölümünde farkı azaltsak da seti 22-25 kaybettik. Üçüncü set öncesinde taraftarlarımız takımımıza “Son Top Düşmeden Teslim Olmayın” diyerek motive ederken, seti tüm oyuncularımızın etkili oyunuyla baştan sona önde götüren takımımız 25-14 kazanarak skoru 1-2` ye getirdi. Dördüncü sette de ilk teknik molaya geride girmemize karşın etkili servisler, bloklarda ve hücumda etkinliğimiz ve savunmadaki direncimiz ile farkı kapatıp öne geçen takımımız 25-20 ile skoru 2-2`ye taşıyarak bir maçı daha tie-break setine taşıdı. Tie-break setinde 3-2 ön geçen takımımız, Slavina Koleva`nın üstüste 3 hatası ile geriye düşerken, yerine oyuna giren Semra Özer`in etkili servisleri ile saha değişimine önde girmeyi başardı, saha değişiminin ardından bu kez sahneye Melis Alpacar çıkarken Melis etkili servisleri ile setin son bölümünde farkı açmamızı sağladı, Arkas`ın son gayreti skoru 13-12`ye getirirken, kritik hücumu sayıya dönüştüren Büşra Mutlu 14-12 ile maç sayısına ulaşmamızı sağladı, maç sayısı ise Büşra ile birlikte yıldızlaşan kaptanımız Gizem Saka`nın müthiş hücumu ile geldi.

Karşılaşma sonunda büyük sevinç yaşayan takımımız galibiyet coşkusunu tribünlerle Kaf-Kaf çekerek yaşadı. Bu galibiyetle 18 puana ulaşan takımımız 6. sıraya yükselirken, ilk dörde yükselme için büyük önem taşıyan maçta 2 Şubat Pazar 16:00`da Karşıyaka Arena`da KVK ile karşılaşacak, karşılaşma öncesinde 35 1/2 yıllık Sultanlarımız 18 Yaş Ortalamalı Sultanlarımız`a, Zübeyde Hanım`ın Kızları`na sembolik servis atacak ve Karşıyaka Spor Kulübü`nün büyüklüğünü ve bir tane olduğunu bir kez daha gösterecek. Yılın en önemli maçlarından birine çıkacağımız bu maçı şölen havasına çevirmek ve Karşıyaka Arena`da tarihi günlerden birini hep beraber yaşamak için KSK Voleybol ailemizi ve büyük taraftarımızı bu maçta yanımızda görmek istiyoruz.

Kaynak: ksk.org.tr