Arkas'ı Devirdik

04 Kasım 2013 Pazartesi, 12:34

nevarsakızlardavarKarşıyaka’mız Arkas maçına Gizem Saka, Ayça Ceyna Yavuz, Büşra Mutlu, Melis Alpacar, Ece Kozdere, Ayşegül Girgin ve liberoda Sevinç Dalgıç Narin ile başlarken oyun içinde Ayça Karakaç ve İrem Eren de oynama şansı buldular, Irmak Uyar, Eda Duran ve Buse Aleyna Çetinalp bu maçta oynama şansı bulamazken, talihsiz sakatlığının ardından başarılı bir ameliyat geçiren kaptanımız Burcu Genç, sakatlığının ardından fizik tedavi çalışmalarını sürdüren Didem Durmaz ve işlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki hafta ilk kez formamızı giymesi beklenen yabancı oyuncumuz Bulgar Milli Slavina Koleva kenardan arkadaşlarını desteklediler. İlk set teknik molaya kadar başabaş bir oyun sergileyen takımımız 7-8 geride girdiği teknik molanın ardından rakibin etkili hücumları ve blokları ile oyundan düşerek ve istediği oyunu sergileyemeyerek ilk seti 12-25 kaybetti.

İkinci sette ilk setin aksine özellikle Büşra Mutlu’nun etkili oyunuyla seti önde götüren takımımız son bölümlerine 23-20 önde girdiği sette 24-24′te yakalanmasına karşın Melis Alpacar’ın etkili hücumuyla set sayısına ikinci kez ulaşmasının ardından seti 26-24 kazanarak setlerde durumu 1-1′e getirdi. Üçüncü sette kazandığı güvenle daha da etkili oynaya takımımız baştan sona üstün bir oyunla önde götürdüğü üçüncü seti de 25-19 kazanmayı başardı ve setlerde 2-1 öne geçti.

Dördüncü sette Arkas tekrar skor üstünlüğünü baştan sona elinde bulundururken, takımımız setin son bölümünde skoru 18-19′a getirmeyi başardı. Aldığımız sayının ardından hakemin iki takıma birden aleyhte kırmızı kart göstermesinin ardından skor 19-20′ye gelirken oyunun hakemlerin pozisyonları kontrolü nedeniyle kırmızı kartların ardından yaklaşık 7 dakika durması takımımızı olumsuz etkiledi ve seti 20-25 kaybettik ve oyun tie-break setine taşındı.

Tie-break setinde soğukkanlılığını koruyan takımımız baştan sona üstün götürdüğü seti 15-8 kazanmayı başararak grubun tek yenilgisiz takımı olarak 3. haftayı 4 puanla maç eksiğiyle 7. sırada kapatmayı başardı. Maçın sonunda büyük sevinç yaşayan takımımız tribünlerle karşılıklı Kaf-Kaf çekerek galibiyetin coşkusunu yaşadı. Arkas maçının yıldızı Genç Milli oyuncumuz Büşra Mutlu olurken, tüm oyuncularımız iyi bir performans ve mücadele ortaya koydular. Arkas’ta ise altyapımızdan yetişen Hande Şahbaz takımının en iyisi olarak ön plana çıktı. Karşıyaka’mız dördüncü haftada 9 Kasım Cumartesi 13:00′te Atatürk Spor Salonu’nda Yaşam Pınarım KVK ile karşılaşacak. Takımımıza şimdiden başarılar ve oyun şansı diliyor, KSK Voleybol ailesini ve taraftarlarımızı bu önemli maçta yanımızda görmek istiyoruz.