Artık Daha Dikkatli Olmalıyız

06 Eylül 2015 Pazar, 10:46

Ulusal Kulüp Lisansı’nı alarak para ve puan silme cezasından kurtulan Karşıyaka’da Başkan Ali Erten, bir daha bu durumla karşı karşıya kalmamaları için daha dikkatli, disiplinli olmalarını ve sistematik çalışmaları gerektiğini söyledi. Ceza almamak için uzun süredir yoğun mesai harcadıklarını ve Ulusal Kulüp Lisans Belgesi’ni almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Erten, şu açıklamalarda bulundu:

Ekip çalışmasıyla
“Yönetim kurulumuzla çok güzel bir ekip çalışması yaparak bu sonuca ulaştık. UEFA ve TFF yetkililerine, çok başarılı bir sunum ve savunma yaptık. Sonucunda, mali, hukuki, altyapı, sportif ve tesis kriterlerini yerine getirerek para ve -4 puan silme cezasından kurtulduk. Bundan sonra aynı sıkıntıların tekrar yaşanmaması için daha dikkatli olmalıyız, daha disiplinli ve sistematik çalışmalıyız. Çünkü bazı rakiplerimizin ciddi anlamda puanları silindi. Bu işleri artık çok ciddiye almak gerekiyor. Katkı koyan herkese teşekkür ederim.”

Kaf-Kaf hep aynı
PTT 1. Lig’de 13 yıldır mücadele eden Karşıyaka, son üç sezonda ilk üç haftada 4 puan toplayarak ilginç bir rastlantıya imza attı. Yeşil-kırmızılılar, 2013-2014, 2014-2015 ve bu sezonda ilk üç maçta hanesine 4 puan yazdırdı. PTT 1. Lig’in en kıdemli takımı olan Karşıyaka, bu ligde en iyi başlangıcını ise 2012-2013 sezonuda teknik direktör Cihat Arslan döneminde yaptı. Yeşil-kırmızılılar o sezon üç maçta 7 puan topladı.
Lige en kötü başlangıcı ise 2011-2012 sezonunda Reha Kapsal ile yapan KSK sadece 1 puan alabilmişti.

Kaynak: Yeni Asır