Asla Pes Etmeyeceğiz

24 Nisan 2016 Pazar, 23:23

PTT 1. Lig’de Balıkesirspor’u 1-0 mağlup eden Karşıyaka’nın teknik direktörü Soner Tolungüç, “Biz buraya geldiğimizde, maç maç bakacağımızı, asla pes etmeyeceğimizi söylemiştik.” dedi.

Tolungüç, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, kısıtlı bir kadrolarının olduğunu, mücadele açısından iyi olmalarına rağmen zihinsel yönden iyi durumda bulunmadıklarını kaydetti.

Her şeye rağmen Balıkesirspor karşısında kazanan taraf olduklarını belirten Tolungüç, şöyle konuştu:

“Biz buraya geldiğimizde, maç maç bakacağımızı, asla pes etmeyeceğimizi söylemiştik. Kırmızı kart kabusu bizi bir türlü bırakmıyor. Futbolcularımı kutluyorum. Türk futboluna da özellikle kaleci konusunda bir oyuncu kazandırdığımız için de mutluyuz. Bundan sonra kalan maçlarımız bizi nereye götürecekse oraya kadar gideceğiz. Elimizden geleni yapıp, kalan maçları kazanarak son düdük bizi nerede durdurursa orada duracağız.”

Tolungüç, normal şartlarda müsabakada penaltı kullanacak oyuncuları Gökhan Ünal, Ömer Kandemir ve Mustafa Aşan olarak belirlediklerini anlatarak, “Penaltı kaçabilir. Zeki’nin yeni bir bebeği oldu, penaltıyı çocuğuna armağan etmek istemesi doğal, kimse penaltı kaçırmak istemez. Oyuncumun arkasındayım. Onun da demoralize olmaması için değişiklik yapmaya gittik.” diye konuştu.

Balıkesirspor cephesi

Balıkesirspor Teknik Direktörü Reha Erginer ise iki haftada aldıkları mağlubiyetlerle önemli bir avantaj kaybettiklerini söyledi.

Halen play-off potasının içinde olduklarını kaydeden Erginer, şu ifadeleri kullandı:

“Bulunduğumuz konuma, kurduğumuz kadroya yakışan futbolu oynamalıyız. Bu kabul edilebilir değil, ilk yarıda bize yakışacak bir oyun sergileyemedik. İkinci yarı biraz toparlandık, rakibinin kilidini açamadık. Bizim için üzücü ancak kalan 3 maçta alınacak 9 puan var. İşe saygımızın olması gerektiğini düşünüyorum, 3 haftanın neler getireceği belli olmaz. Şansımızı sonuna kadar zorlayacağız.”

Öte yandan maçın ardından soyunma odası koridorlarında Balıkesirsporlu futbolcular arasında kısa süreli bir tartışma yaşandığı bildirildi.