Asla Pes Etmeyen Bir Takım Olacağız

16 Eylül 2015 Çarşamba, 16:13

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin son şampiyonu Pınar Karşıyaka’da A Milli Takım’la katıldığı Avrupa Şampiyonası’ndan dönen Antrenör Ufuk Sarıca, yeniden son topa kadar mücadele eden bir takım olacaklarını söyledi.

Yeşil kırmızılılar, şampiyon olan kadrodan Dixon, Diebler, Strawberry, Barış, Erkan gibi kilit oyuncuları astronomik rakamlarla rakiplerine kaptırıp yerlerine 7 takviye yaparken, “Yeni oyuncularımızın hepsinin kumaşı iyi ama zamana ihtiyacımız var” diyen Sarıca, “Bu ekibi geçen sezonki takımla kıyaslamamak lazım. Kadroda herkesin rolü oturacak, savunma detaylarını çalışacağız. Özel turnuvalarla da maratona hazır hale geleceğiz” dedi.

7 Ekim’de Samsun’da Anadolu Efes’le Cumhurbaşkanlığı Kupası finaline çıktıktan sonra ligin ilk haftasında 10 Ekim’de Beşiktaş’a konuk olup 15 Ekim’de THY Euroleague’de Barcelona’yı ağırlayacaklarını hatırlatan Ufuk Sarıca, şöyle devam etti:

“Sezona çok zorlu bir fikstürle başlayacağız. Bu yıl hem ligin zorluk derecesi arttı hem de tarihimizde ilk kez Euroleague’de dev takımlarla mücadele edeceğiz. 3 yılda müthiş aşama kaydettik. Önceden kimse kupalar, şampiyonluk ve Euroleague’i hayal etmiyordu. Şimdi çok çalışıp hak ederek geldiğimiz bu noktada kalıcı olmamız önemli. Birlikte savaşan, asla pes etmeyen, yine her başarıya aday bir takım olacağız.”