Atmosferi merak ediyorum

04 Ağustos 2015 Salı, 10:14

Ankara TED Kolejliler’den gelen genç oyun kurucu, “Şampiyon takıma gelmek, o muhteşem seyircinin önüne çıkacak olmak çok farklı bir duygu” diyor
Basketbol 1. Lig’in son şampiyonu Pınar Karşıyaka’nın kadrosuna kattığı genç oyuncu Muhammed Mustafa Baygül, taraftarın önüne çıkacağı günü iple çekiyor. Pınar Karşıyaka’nın Türkiye’de bir basketbol ekolü olduğunu vurgulayan Baygül, “Sezon sonunda menajerim bana Pınar Karşıyaka’ya transfer olma ihtimalim olduğunu söyleyince çok heyecanlandım. Çünkü basketbolun içinde olan herkes KSK formasını gitmek ister” dedi.

Atmosferi merak ediyorum
Pınar Karşıyaka’nın seyirci potansiyeliyle önemli bir fark yarattığını belirten genç oyuncu, “Şimdi ben nasıl bir atmosfer ile karşılaşacağımı merak ediyorm. Ateşli taraftarımız karşısında neler hissedeceğimi bilmiyorum. İçimde büyük bir heyecan. Bende taraftarımız gibi hırslı ve savaşçı bir yapıya sahibim. Bende takım arkadaşlarımla birlikte elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

Ufuk hoca çok şey katar
Ufuk Sarıca gibi gerek oyunculuk, gerekse teknik adamlık kariyerinde zirve yapmış bir antrenörle çalışacak olmanın da kendisini mutlu ettiğini ifade eden Baygül,”Bunun için de çok mutluyum. Ufuk hoca oyuncuya yatırım yapan bir isim. Üç yıl önce Dixon ve Diebler’i kimse bilmiyordu. Ancak onun katkısı ile büyük işler yaptılar. Hocamdan çok şey öğreneceğimden eminim” dedi.

Takım için oynayacağım
Biresyel hedeflerini içinde sakladığını ve adım adım aşama kaydetmeyi istediğini söyleyen Muhammed Mustafa Baygül, “Tek düşüncem çok çalışarak Pınar Karşıyaka’ya yararlı bir oyuncu olmak. Eğer bunu başarırsam bireysel hedeflerimi de yakalayacağıma inanıyorum. Fizik ve yeteneklerim doğrultusunda nneleri başaracağımın farkındayım” dedi. GÖRKEM TÜRKYILMAZ

Euroleague büyük şans
Kariyerinde ilk kez Euroleague mücadele edeceğini belirten 23 yaşındaki basketbolcu çok heyecanlı olduğunu belirtti. Avrupa’nın en üst seviyesinde oyuncu ve takımlara rakip olmanın kendisini motive ettiğini belirten Baygül, “TED Kolej’de Euro Cup’ta son 8 takım arasına kalmıştı. Ancak Euroleague bambaşka bir kulvar. Avrupa’nın en üst seviyesinde mücadele edeceğiz. Taraftarımızın yaşatacağı atmosfer ile iyi işlere imza atacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Futbol’dan basketbola
Muhammed Mustafa Baygül’ün basketbolla tanışmasıda tesadüf eseri olmuş. Orta son sınıfa kadar futbol oynayan 23 yaşındaki basketbolcu bu hikayeyi şöyle anlatıyor, “Orta son sınıfta bir arkadaşım ile dersahane sınavına girecektik. Onunla buluşmak için idmanına gitti. Tribünde otururken antrenör beni parkeye çağırdı. Biraz top sürüp şut attırdıktan sonra, “Sen iyisin, bizimle çalış” dedi. Ardından Ankara Şekerspor’da Suha Demircan’ın beni keşfetmesi ile parkeye indim. Liseye başlayınca basketbola 1 yıl ara verdim ve daha sonra tekrar başladım. 2010 yılında Galatasaray genç takımda oynarken Genç Milli Takım ile Avrupa Şampiyonasına katıldım ve orada en çok yüzdeli üçlük atan oyuncu seçildim. Ve ardından basketbol kariyerim böylelikle sürdü”