Banahene Sorununu Sponsorumuz Çözecek

30 Temmuz 2017 Pazar, 09:17

Karşıyaka’nın puan silme cezası ile karşı karşıya kaldığı eski oyuncusu Emmanuel Banahene dosyasında sorun ortadan kalkıyor.

Alacaklarını tahsil etmek için FIFA’ya başvuran Ganalı oyuncuya önümüzdeki hafta Karşıyaka’dae futbol şubesine sponsor olan HB Pehlivanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Pehlivan gerekli ödemenin yapılacağını bildirdi.

2012-2013 sezonunda yeşil-kırmızılı kulüpte forma giyen oyuncuya ödeme yapılacağı için FIFA’dan gelecek 3 veya 6 puan silme cezasının önü kesilecek. Banahene’nin kulüpten yaklaşık 60 bin Euro alacağı bulunuyor.

Ellerini taşın altına koyduklarını söyleyen Şevket Pehlivan, “Öncelikli hedefimiz bu sezon takımın huzur içinde ligde mücadele etmesi sağlamak. İşin başında olup herşeyi yakından takip edeceğim. Tek düşüncem Karşıyaka’nın güzel yerlerde olması için katkıda bulunmak” dedi.

Kaynak: Sabah

Yorumlar

  1. Mujdat Temelli dedi ki:

    Artik semt cocuklarina daha fazla hak tanimali alt yapi ya onem derim her bransda uzun yillarin takimini yaratmak icin tasima suya onem vermeyelim hem basketde hemde futbolda basarili olmak icin yapilan luzumsuz transferler yuzunden battik artik oze donme zamanidir.