Barcelona: Karşıyaka taraftarı yüzünden kaybettik

Barcelona Lassa’nın koçu Pascual, sezonun ilk Avrupa Ligi maçında Karşıyaka’ya kaybetmelerini Karşıyaka taraftarına bağladı.

16 Ekim 2015 Cuma, 14:01

Pınar Karşıyaka, tarihindeki ilk Avrupa Ligi maçında rakibi Barcelona Lassa’yı 71-62 yenerken, taraftarlar coşkusuyla takıma destek verdi. Yeşil kırmızılı taraftarların coşkusunun ardından, rakibin koçu Pascual “Karşıyaka taraftarı yüzünden kötü oynadık.” açıklamasında bulundu.

Potanın son şampiyonu Pınar Karşıyaka, tarihindeki ilk THY Avrupa Ligi maçında uzun yıllar unutulamayacak bir zafere imza attı. Yeşil kırmızılı İzmir ekibi, kupanın en büyük favorilerinden Avrupa devi Barcelona Lassa’yı 71-62 mağlup etti.

Bu tarihi başarıda oyuncular ve koç Ufuk Sarıca kadar Pınar Karşıyaka taraftarının payı da büyüktü. Salonu tamamen dolduran yeşil kırmızılı taraftarlar takımlarına inanılmaz bir destek verdi.

Barcelona Lassa’nın Başantrenörü Xavi Pascual da karşılaşma sonrası yaptığı değerlendirmede Karşıyaka taraftarına özellikle değindi. Pascual, şunları söyledi: “Kötü bir oyun oynadık, bir an önce bu mağlubiyeti unutmamız lazım. Özellikle 3 sayılık atışlarda çok kötü bir yüzdeyle oynadık. 3. çeyrekte kötü oynadık ve maç orada koptu. Üçüncü periyotta arka arkaya 6 top kaybı yaptık. Üçüncü çeyreğin başı ve sonunda hatalar yaptık. İlk defa böyle bir oyun sergiledik. İyi bir maç çıkaramamanın nedenlerinden bir tanesi de Karşıyaka taraftarıydı. Salondaki atmosfer oyunumuzu çok etkiledi.”

Sarıca: Taraftarımız 10 numara
Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca da taraftarın ’10 numara’ bir görüntü verdiğini ifade etti. Barcelona Lassa’nın geleneği olan ve bu sezon çok ciddi yatırım yapan takımlardan biri olduğunu kaydeden Sarıca, şöyle konuştu: “Böyle zor bir maçta kazanmak beni çok mutlu etti. Hücumda biraz telaşlıydık ama savunmada çok iyiydik. Zaten savunmada ortaya koyduğumuz performans, maçın kazanılmasında büyük etken. Rakibe açık alan, 2-3 hızlı hücum dışında fırsat vermedik. Hem ilerisi için hem de bugün için çok değerli bir galibiyet aldık. Oyunun kontrolü hep bizdeydi. Zaten oyuncularıma kontrol bizde olduğu sürece kazanacağımızı söylemiştim. Taraftarımız 10 numara bir görüntü verdi. Takımı her zamanki gibi çok iyi desteklediler. Ancak salonla ilgili birkaç kelime etmek gerekiyor. Salonumuzu mutlaka Pınar Karşıyaka’ya yakışır hale getirmemiz gerekiyor. Takım olarak yükselirken, salonu da yukarı çekmemiz lazım.”