Son Dakika
23 Eylül 2020 Çarşamba

Barcelona’ya Direnemedik

20 Kasım 2015 Cuma, 00:43

Euroleague C Grubu’nda yer alan Pınar Karşıyaka, deplasmanda Barcelona’ya 107-79 ile kaybetti. Pınar Karşıyaka’da en skorer oyuncu 26 sayıyla Joe Ragland oldu.

Maça Ragland’ın saha içi liderliğiyle iyi giren Pınar Karşıyaka, pota altında topu ısrarla Iverson’a indirerek ilk 5 dakikalık bölümü 10-8 önde geçti. Televizyon molası dönüşünde boyalı bölgeye topu indiren Barcelona’ya karşı Pınar Karşıyaka tepe ikili oyunlarında pas hataları da yapınca çeyrek sonunda ev sahibi ekip iyice öne fırladı ve ilk 10 dakikalık bölümün skoru 26-16 Barcelona üstünlüğüyle geçildi.

Pınar Karşıyaka, ikinci çeyreğin başında birebirler üzerinden skor bulmakta zorlanmasa da, Barcelona’da devreye giren Carlos Arroyo kısa sürede ürettiği 12 sayı 1 asistlik performansıyla İspanyol ekibini önde tutmaya devam etti. Gabriel’ın iki üçlüğüne kenardan gelen Kerem’in getirdiği enerji de eklenince İzmir ekibi 16. dakikada farkı 5’e indirdi. Oyun konsantrasyonunu ilk çeyreğin sonunda olduğu gibi kısa bir bölüm kaybeden Pınar Karşıyaka, devreye 48-37 geride girdi.

İkinci yarı karşılıklı sayılarla başlarken, periyodun ortalarında ritm yakalayan ve rüzgarı arkasına alan Barcelona, sahada doğruları yapan taraf olarak farkı kademeli olarak yükseltti ve son çeyreğe 79-57 üstünlükle gitti.

Son çeyrek, kazanılmış bir maçın skorunun belirlendiği bir 10 dakika olarak geçti. Maçı Barcelona 107-79’luk skorla kazandı. Pınar Karşıyaka bu sonuçla gruptaki 6. maçında 4. mağlubiyetini aldı.

Pınar Karşıyaka’da Joe Ragland 26, Kenan Sipahi 13, Kenny Gabriel 10 sayıyla çift haneli skor üretirken,

Barcelona’da Shane Lawal 19, Carlos Arroyo 18, Ante Tomic 16, Justin Doellman 14, Navarro ise 10 sayı kaydetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir