Başkan Adayı Çıkmadı

13 Mayıs 2016 Cuma, 23:12

Yarın Olağanüstü Genel Kurul’a gidecek olan Karşıyaka’da, yeni tüzüğün ön gördüğü sürede tek bir aday bile çıkmadığı için seçimler ertelendi.

PTT 1. Lig’de geçirdiği kabus gibi sezonun ardından küme düşen Karşıyaka’da, kötü rüya bir türlü bitmiyor. Yarın Olağanüstü Genel Kurul’a gidecek olan yeşil kırmızılı camiada, yeni tüzük gereği adayların bugün saat 17:00’ye kadar listelerini Divan Kurulu’na teslim etmesi gerekiyordu. Verilen sürede Divan Kurulu’na tek bir liste bile gelmeyince ve Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral’ın eski başkanlarla yaptığı 2 saatlik toplantıda da kimse göreve talip olmayınca, Karşıyaka’da seçimler ertelendi.

Son seçimlerde en az iki listenin yarıştığı, adeta kapışılamayan başkanlık koltuğuna talip çıkmadığı için, haftasonu 2 gün şeklinde yapılması gereken genel kurulun yalnızca ilk ayağı gerçekleştirilecek. Yarın saat 15:00’te Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda toplanacak olan Karşıyaka Genel Kurul’u, her genel kurulda yapılan rutin işlemleri yaptıktan sonra seçim maddesine gelinince tüzük gereği seçimler bir hafta veya 15 gün sonrasına ertelenecek. Bu süre zarfında kulübün yönetimini genel kurulda oluşan divan üstlenecek.

Salahattin Oytun İdel / Karşıyaka Haber