Basketbolda TV Yayınları Belli Oldu

29 Eylül 2017 Cuma, 14:34

Türkiye Basketbol Federasyonu BSL Direktörlüğü, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin yayıncı kuruluşları ile yapılan ortak bir çalışma neticesinde 2017-2018 sezonu boyunca oynanacak tüm maçların televizyondan yayınlanması konusunda anlaşma sağladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu BSL Direktörlüğü, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin yayıncı kuruluşları ile yapılan ortak bir çalışma neticesinde 2017-2018 sezonu boyunca oynanacak tüm maçların televizyondan yayınlanması konusunda anlaşma sağladı. 16 kulübün mücadele ettiği BSL’de buna göre 30 haftalık normal sezon ve play-off’ları da kapsayan süreç boyunca oynanan tüm maçlar, televizyondan basketbol severlerin beğenisine sunuluyor olacak.

Öte yandan 12 kulübün Avrupa kupalarında mücadele etmeye hazırlandığı Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde ilk 7 haftanın maç programı da kesinlik kazandı. Kesinleşen müsabaka programının belirlenmesinde yayıncı kuruluşların tercihleri, futbol müsabakaları programı, kulüplerin gün ve saat öncelikleri gibi kriterler mümkün olduğunca göz önünde bulunduruldu. Ligin 8. hafta ve sonrası maç programı ise, FIBA ve Euroleague takvimleri ile herhangi bir çakışma olmaması maksadıyla ilgili makamlarla yapılan ortak çalışmalar neticesinde belirlenerek basketbol severlere duyurulacak.

BSL Direktörü Samer Şenbayrak, yeni yayın takvimiyle BSL takipçilerine yeni sezonda basketbol heyecanını en üst seviyede yaşatmak istediklerini söyledi. Şenbayrak, ”Ligimizi her geçen gün daha iyi bir noktaya taşımak maksadıyla, sportif ve ticari tüm mecralarda araştırma ve geliştirme süreçlerimize titizlikle yaklaşıyoruz. Yayın konusu, her iki kolda da bu açıdan büyük önem taşıyordu. Bu sezona dek maçlarımızın tamamına yakını televizyondan yayınlanıyor, bir kısmı ise internet platformundaki TBF TV kanalıyla basketbol severlere ulaştırılıyordu. Yeni sezon öncesi izleyicilerimizin BSL deneyimine ulaşmalarını kolaylaştırmak amacıyla yayıncı kuruluşlarımızla bir araya gelerek maç takvimimizi tüm maçların televizyondan yayınlanabileceği bir formül üzerine kurmayı amaçladık ve başarılı olduk. Cumartesi-Pazar günleri oynanacak maçlarımızı dörder maç halinde her iki güne de paylaştırmaya çalıştık. Bu uygulamayla daha geniş kitlelere ulaşmayı ve ligimizin büyüme sürecini hızlandırmayı amaçlıyoruz. Tüm basketbol severlere gerek tribünlerde, gerek de ekranları başında keyifli bir BSL deneyimi yaşatmak istiyoruz. Şimdiden tüm spor severlere iyi seyirler diliyor, tüm kulüplerimize de başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

İşte Karşıyakamızın maçlarını yayınlayacak olan kanalları ve saatleri.