Bir Başarı Hikayesi

02 Ocak 2017 Pazartesi, 20:45

10 yaşındayken boyu küçük diye Altay’dan kovulan Erhan yılmadı, çok çalıştı ve birçok kulüp dolaştıktan sonra yeşil-kırmızılı ekibin vazgeçilmezi oldu gözünü Milli Takım’a dikti
rağmen futbol kariyeri önemli olaylara sahne olmuş. 7-8 yaşlarında sokak aralarında arkadaşlarıyla top oynarken Gürhan Canlıarslan tarafından keşfedilen Erhan, Altay’ın altyapısına götürülmüş. Futbola orta saha oyuncusu olarak başlayan Erhan 10 yaşında antrenörlerin önerisiyle eldivenleri eline geçirip kaleye geçmiş. Daha sonra, “Boyu küçük, senden kaleci olmaz” denilerek kapının önüne konulmuş genç Erhan.

BUCASPOR’A GÖTÜRÜLDÜ

Kendisini İzmir BŞB ve okul takımında bulan Erhan, Gürkan Canlıarslan tarafından bu kez Bucaspor’a götürülmüş. Bucaspor’da kendisini geliştirmiş. 2013’te Sait Karafırtınalar’ın Karşıyaka’ya gitmesiyle Kaf-Kaf’ın yolunu tutmuş. İlk profesyonel imzayı Karşıyaka’da atan Erhan için aslında her şey yeni başlamış.

FUTBOLU BIRAKIYORDUM

Altay’dan yollandıktan sonra futbolu bırakmayı düşündüğünü belirten Erhan, “Babam ve abim amatörde kalecilik yapıyordu. Gürkan hocam beni Bucaspor’a götürdü. O kadar şanslıyım ki çalıştığım herkes birbirinden iyi ve başarılı insanlardı. Hiç bıkmadan usanmadan çalışarak bana gelecek şansı bekledim” dedi.

SABRETTİ VE KAZANDI

2014-15 sezonunda Karşıyaka’da çok sayıda as oyuncu sezon bitmeden kulüpten ayrılınca Erhan’a fırsatı doğmuş. İyi maçlar çıkaran Erhan bir sonraki sezon yine ikinci plana itilmiş. Ama yılmamış sakatlıklar nedeniyle Göztepe derbisinde yakaladığı fırsatı iyi değerlendiren Erhan, formayı kapmış.

HEDEF MİLLİ TAKIM

Yolun başında olduğunu söyleyen genç eldiven, “Karşıyaka’ya borcumu ödemeden burdan kesinlikle gitmem. Süper Lig’de oynamak istiyorum.
Bu Karşıyaka forması olmayacaksa kulübüme para kazandırmadan asla gitmem. En büyük hedefim Milli formayı giymek” diyor.

HERŞEY GÜZEL OLACAK

Sezon başında kimsenin kendilerinden beklemediği bir başarıyı yakalamalarının tesadüf olmadığını belirten Erhan Erentürk, “Soner hocamız geçen sezondan biz gençlere güvendi ve özgüven aşıladı. Çalışarak neleri başarabileceğimizi gösterdi. Hepimizin tek hayali A Takım formasını giymekti. Yöneticiler, teknik ekip ve en önemlisi taraftarlarımız da bize inanıp destek verince armamızı en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. İkinci yarı herşey daha zorlu olacak bunu biliyoruz ancak sezon sonu o rüyamızın gerçek olması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.