Bitirim Üçlüden 20 Gol Sözü

06 Ocak 2017 Cuma, 10:57

Kaf-Kaf’ın attığı 25 golün 14’ünde imzası bulunan Can Erdem, Ali Say ve Tayfun rakiplere gözdağı, taraftara da umut verdi

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’da ilk yarıyı 29 puanla 4. sırada tamamlayan ve ikinci yarı hazırlıklarını Antalya Belek’teki kampla sürdüren Karşıyaka’da forvetin 3 etkili ismi taraftara başarı sözü verdi. İlk yarıda 7 gol atan Can Erdem ile 4 gol atan Ali Say ve 3 gol atan Tayfun Pektürk, hedeflerini toplam 20 gol, olarak belirledi.

15 maçta görev yapan Can ve Ali Say ile 13 maçta ter döken Tayfun, ikinci yarının daha çetin geçeceğini ancak birlik beraberlikle tüm zorlukların üstesinden gelebileceklerini söyledi. Forvet hattının 3 usta oyuncusu, “İlk yarıda toplam 14 gol attık.

Bu rakamı arkadaşlarımızın da desteğiyle en az 20’ye çıkarmak istiyoruz. Antalya kampında iyi bir hava ve çalışma ortamı bulduk. Tek amacımız var son düdük çaldığında Play-Off hattında olabilmek” diye konuştu.

Kaf-Kaf’dan kötü prova

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Karşıyaka ilk hazırlık maçında 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Anadolu Selçukluspor’a 3-0 yenildi.

Rakibinin önüne kalede Behram Zülaloğlu, Özgür, Cenk Özbey, Anıl Çıracı, Mustafa Aşan, Harun Atalay, Mustafa Değirmenci, Mahmut Temür, Tayfun Pektürk, Bartu Umut ve Hakan Kuş 11’i ile çıkan yeşil-kırmızılılar ilk yarıyı 30. dakikasında Abdülkadir Kuzey ve 45’te Berat Çetinkaya’nın golleriyle 2-0 yenik kapattı.

İkinci yarıda da rakibine üstünlük kuramayan İzmir temsilcisi 85. dakikada Arif Demir’in golüne engel olamayınca maçı 3-0 mağlup kapattı.