Biz Bitti Demeden Bitmez

17 Mayıs 2014 Cumartesi, 02:50

Beko Basketbol Ligi çeyrek final serisinde Anadolu Efes’i 65-64 mağlup eden Pınar Karşıyaka seride 1-1 eşitliği sağladı. Yarı finale çıkacak ekip, 19 Mayıs Pazartesi günü İstanbul’da oynanacak maçın ardından belli olacak.

Karşılaşmaya daha iyi başlayan Pınar Karşıyaka, 5. dakika içinde Dixon’un 3 sayılık basketiyle aradaki farkı 7 sayıya kadar çıkardı: 11-4. Aradaki farkın daha fazla açılmasına izin vermeyen rakibi karşısında üstünlüğünü koruyan ev sahibi ekip, ilk periyodu 15-10 üstün tamamladı.

İkinci periyotta Williams’la üst üste sayılar bulan Pınar Karşıyaka, 14. dakika içinde farkı 9 sayıya kadar yükseltti: 23-14. Savanovic, Kerem Gönlüm ve Planinic’le etkili olan ve aradaki farkı 3 sayıya (24-21) kadar indiren rakibi karşısında farkı tekrar açan Pınar Karşıyaka, 30-21 üstünlük kurduğu devreyi 32-25 önde bitirdi.

Üçüncü periyodun başında Dixon ve Barış Hersek’in basketleriyle 12 sayılık farka (37-25) ulaşan ev sahibi ekip karşısında toparlanan Anadolu Efes, etkili oyunuyla 24. dakika içinde farkı 4 sayıya kadar indirdi: 39-35. Savunmada etkinliğini sürdüren konuk ekip, 29. dakika içinde Doğuş Balbay’ın serbest atışlardan bulduğu sayılarla beraberliği yakaladı: 43-43. Diebler’la bir basket bulan Pınar Karşıyaka periyodu 45-43 üstün tamamladı.

Son periyodun başında Savanovic ve Planinic’le basketler bulan Anadolu Efes, 33. dakika içinde 52-47 üstünlük kurmasına rağmen Pınar Karşıyaka Batista’nın basketleriyle 53-53 eşitliği yakaladı. Planinic ve Savanovic’in 3 sayılık basketleriyle aradaki farkı 6 sayıya kadar (59-53) çıkaran Anadolu Efes, son 2,5 dakikaya da 62-55 üstün girdi. Diebler ve Dixon’un basketleriyle farkı indiren ve rakibine sayı şansı tanımayan Pınar Karşıyaka, son dakika içinde Barış Hersek’in basketiyle öne geçti: 64-62. Savanovic’le eşitliği yakalayan konuk ekip karşısında Dixon’la faul atışından tek sayı bulan Pınar Karşıyaka, rakibinin son hücumdan faydalanaması üzerine müsabakayı 65-64 galip tamamladı.

Seride 1-1 eşitlik sağlanırken, yarı finale çıkacak ekip pazartesi günü İStanbul’da belli olacak.

Son periyotta hakemler soyunma odasına gitti
Müsabakanın son periyodunda Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca’ya çalınan teknik faulun ardından Karşıyaka taraftarının küfürlü tezahüratlara başlamasıyla hakemler anons yapılmasına karar verdi. Emin Moğulkoç masaya doğru giderken üzerine doğru yabancı madde gelmesi nedeniyle hakemler soyunma odasına gitti.

Oyuncular beklediği sırada Anadolu Efes’ten Kerem Gönlüm ile taraftarlar arasında kısa süreli sözlü tartışma yaşandı.

Hakemler soyunma odasına gittikten yaklaşık 7 dakika sonra anons yapıldı ve hakem üçlüsünün salona dönmesiyle müsabaka yaklaşık 10 dakika aradan sonra tekrar başladı.