Biz İstemediğimiz Sürece Kimse Gidemez

07 Aralık 2016 Çarşamba, 08:08

Serbest kalmak için federasyona başvuran 6 futbolcu ile ilgili yönetici Aygün Cicibaş, “İstemediğimiz sürece kimse kulüpten ayrılamaz” dedi.

2. Lig Kırmızı Grup temsilcisi Karşıyaka’da Mustafa Aşan, Behram Zülaloğlu, Mahmut Temür, Emircan Avcı, Zeki Korkmaz ve Cenk Özbey’in peşinat alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle serbest kalmak için federasyona başvurusu yönetimi kızdırdı.

Karşıyaka Futbol Şubesi Yöneticisi Aygün Cicibaş, “Yönetim kurulu ve teknik heyetimiz istemediği sürece kimse kulüpten ayrılamaz” diye konuştu.

Peşinat alacaklarını tahsil edemeyen, hiç maç başı ödemesi yatırılmayan, 4 galibiyet primi ödenmeyen futbolcular 1461 Trabzonspor maçı hazırlıklarına başlarken Başkan Mutlu Altuğ’dan son gelişmeler hakkında açıklama geldi. Altuğ, “Bize 3-4 futbolcunun başvurusu geldi. 300 bin lira dolayında ödenmesi gereken tutar var. Bunun için 1 ay süremiz var. Teknik heyetin raporu doğrultusunda kalmasını istediğimiz oyuncuların ödemesini yapacağız” dedi.

Tolungüç tedirgin

Karşıyaka Teknik Direktörü Soner Tolungüç, futbolcuları maçlara motive etmek için elinden geleni yaptığını belirtirken, “Yönetim sorunları çözmek için çaba sarfediyor. Biz bu sıkıntıların sahaya yansımaması için uğraş veriyoruz. İlk yarının sonu yaklaştıkça sakatlıklar, yorgunluklar, cezalar da artıyor. Takımdaki her oyuncuya ihtiyacım var. Son haftaların planlamasını yaparken hedeflediğimiz puanı yakalama adına çok üst düzeyde konsantre olmamız gerekiyor” diye konuştu.

Kaynak:Yeni Asır