Biz İstersek Olur Karşıyaka

02 Temmuz 2015 Perşembe, 09:57

Karşıyaka’ya önceki gün 625 bin lira ödeyen İstanbullu iş adamı Erdal Acar dün de yaklaşık 5 milyonluk ödeme yapınca eski futbolcu alacakları kapandı, transfer yasağı kalktı, yeni transferlerin peşinatları ödendi.

İstanbullu iş adamı Erdal Acar’ın desteğini arkasına alarak PTT 1. Lig’de yeni sezona bomba gibi girmek isteyen Karşıyaka’da dün camianın sabırsızlıkla beklediği gelişmeler yaşandı. Önceki gün 625 bin lira ödeyerek yabancı oyuncuların eski alacaklarının bir kısmını kapatan Acar, dün de yaklaşık 5 milyon lira ödeme yaparak yüzleri güldürdü. Eski yabancı oyuncu alacakları ile yerli oyuncu alacakları ödenerek transfer yasağı kalkarken, yeni anlaşmaya varılan Mehmet Eren Boyraz, Taha Balcı ve Çağlar Birinci’nin peşinatları ödendi. Peşinatlarını alan futbolcular dün sezonun ilk çalışmasına çıktı.

Biz sözümüzü tutarız
Beklenen ödemenin yapılmasından sonra personelin birikmiş alacaklarınından bugünden itibaren hesaplara yatacağı ve bu sorununda çözüme kavuşacağı öğrenildi. Verdiği sözleri bir bir tuttuğunu ve tutmaya da devam edeceğini belirten Erdal Acar, “Ben Karşıyaka camiasına şampiyonluk sözü verdim ve bunun arkasındayım. Benim başarısızlığa tahammülüm yok, bu yüzden Karşıyaka mutlaka Süper Lig’e çıkacak. Mayıs ayında 1.3 milyon liralık transfer yasağını kaldırdık, şimdi de diğer yasağı önledik. Yeni transferler için kaynak yarattık. Başarı için ne gerekiyorsa yapacağım” yorumunda bulundu. Öte yandan Karşıyaka yeni sezon öncesi ilk çalışmasını teknik direktör Cüneyt Dumlupınar gözetiminde Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’nde yaptı.

Karşıyaka, Erdal Acar’ın kulübe aktardığı kaynakla transfer sezonunda en büyük baş ağrısı olan eski yerli, yabancı futbolcular ve teknik heyet alacaklarının büyük kısmını temizledi. Yeşil-kırmızılalar, kadroya yeni katılan futbolcular Mehmet Eren, Çağlar Birinci ve Taha Balcı’nın peşinatlarının yanı sıra 7 aydır maaşlarını almakta sıkıntı çeken kulüp çalışanlarının birikmiş paralarını da ödedi. Kulübe geçtiğimiz haftalarda 2.5 milyon, salı günü de 625 bin TL bağışlayan Acar’ın, transfer yasağınn kaldırılması, peşinatlar ve personel maaşları için aktardığı kaynağın 5 milyon TL civarında olduğu öğrenildi.

YENİ ASIR

Öter yandan Erdal Acar’ın şahsi instagram hesabından ise YENİ FUTBOL SEZONUNUN SLOGANI ; “BİZ İSTERSEK OLUR” şeklinde paylaştığı ileti binlerce kişi tarafından beğenildi.