Boby Dixon Fenerbahçe ile Anlaştı

22 Haziran 2015 Pazartesi, 16:56

Bobby Dixon ile Fenerbahçe 2 yıllık anlaşmaya vardı. Dixon, 2 yıl için 2.4 milyon dolar alacak.

Fenerbahçe Ülker, TBL Final Serisi’nin en değerli oyuncusu seçilen Pınar Karşıyakalı Bobby Dixon ile iki yıllık anlaşmaya vardı

Fenerbahçe Ülker, 2015-2016 sezonundaki ilk transferini gerçekleştirdi. Sarı-lacivertliler, TBL Final Serisi’nin en değerli oyuncusu Bobby Dixon ile iki yıllık anlaşmaya vardı. Pınar Karşıyaka’nın 28 sene sonra gelen şampiyonluğunda en önemli pay sahiplerinden biri olan Bobby Dixon; TBL’de 17.6 sayı, 3.8 ribaund, 4.5 asist, 1.9 top çalma ortalamalarıyla mücadele etmişti.

Troy State’ten mezun olduktan sonra Fransa, Polonya ve İtalya liglerinde forma giyen Dixon, son üç sezondur Karşıyaka’da görev yapıyordu. 1983 doğumlu oyun kurucu, takımıyla Eurochallenge Finali oynamanın yanı sıra, Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası ve Türkiye Ligi şampiyonluğu elde etmişti. Türk pasaportu almak için de başvuruda bulunan Dixon’ın, evrak işlemlerinin tamamlanması sonrasında milli takımda forma giymesi bekleniyor. Bobby Dixon, efsanevi boksör Muhammed Ali’ye olan hayranlığı nedeniyle Türk pasaportunda Ali Muhammed ismini tercih etti.