Borçlar Bitiyor

SGK borcunu 5.95’ten, 2.5 milyona indiren yönetim 2014 sonunda SGK, 2015 sonunda da vergi borcunu tamamen bitirmeyi hedefliyor

05 Nisan 2014 Cumartesi, 13:06

SGK borcunu 5.95’ten, 2.5 milyona indiren yönetim 2014 sonunda SGK, 2015 sonunda da vergi borcunu tamamen bitirmeyi hedefliyor.
Oyunculara maç başı dışında tüm alacaklarını ödeyen Fatih Diniz başkanlığındaki yönetim, kulübün önünü açabilmek için uğraşıyor.

Yarın oynayacağı maçta 1461 Trabzonspor’u deplasmanda yenerek ligde kalma yolunda önemli bir adım atmaya hazırlanan Karşıyaka’da yönetim de artık gelecek planlarını yapmaya başladı. Öncelikle kulübü içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkarmayı hedefleyen Fatih Diniz başkanlığındaki yönetim görev sürecinde çok önemli adımlar attı. Yönetimin Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) olan 5 milyon 95 bin TL’lik borcu 30 Mart itibariyle 2.5 milyon liraya düşürdü.
Yeşil-kırmızılılar SGK’ya kalan borcu da 2014 yılı sonunda kadar tamamen bitirmeyi hedefliyor. Yönetim SGK dışında 1.5 milyon lira civarındaki güncel vergi borcunu da 2015 yılı sonunda sıfırlamak niyetinde. Futbolcularına maç başı dışındaki tüm peşinat ve prim alacaklarını ödeyen yönetim, kulübün önünü açma yolunda çok önemli adımlar attı. İzmir’in en eski kulübü Karşıyaka, 2013 Haziran ayı itibariyle SGK prim borcuyla Türkiye’nin en yüksek borçlu kulübü olarak kamuoyuna lanse edilmişti. 2013 Haziran ayında göreve gelen Fatih Diniz ve yönetim kurulu, bir dönem önce bozulan vergi ve SGK taksitlendirilmesini yeniden düzenleyip borçları yeni yapılandırmayla azaltmayı başardı. GÖKHAN ÖZYURTLU

KSK’nin kozu Ofoedu olacak
Karşıyaka’nın Nijerdyalı forveti Chikeluba Ofoedu, Türkiye’de ilk kez formasını giydiği 1461 Trabzonspor’a karşı forma giyecek. Son haftalardaki oyunuyla başta Teknik Direktör Yusuf Şimşek olmak üzere taraftarı mutlu eden genç forvet, düşme hattından kurtulmak isteyen rakibi önünde KSK’nin en büyük kozlarından birisi olacak. Ofoedu’nun çok yetenekli bir oyuncu olduğunu söyleyen Yusuf Şimşek, “Denizli, Bolu ve G.Antep BŞB maçlarında çok iyi oynadı. Kalan haftalarda da ondan bu çıkışı sürdürmesini bekliyorum” dedi.