Böyle Tepki Görmedim

06 Mart 2016 Pazar, 22:29

Pınar Karşıyaka antrenörü Ufuk Sarıca, 89-77 mağlup oldukları Anadolu Efes maçında bir grup taraftarın tepki gösterdiği oyuncularından Josh Carter’a sahip çıktı. Carter’ın saha içi performansının savunulacak bir kısmı olmadığını belirten Sarıca, “4 yıldır takımın başındayım hiçbir oyuncuya böyle bir tepki görmedim. Karşıyaka’da oyuncu olarak da görev yaptım. O dönemde de böyle bir tepki yoktu. Tüm salon değil taraftarın belki küçük bir kısmı tepki gösterdi ama kendi oyuncularımıza maç içinde böyle bir tepki vermememiz gerektiğini düşünüyorum. Belki sıkıntılarımız var ancak ligde ilk 5’in içindeyiz. Oyuncularımızı maç içinde demoralize etmemeliyiz” dedi.

Ufuk Sarıca, maç değerlendirmesinde ise, “Öncelikle ilk periyoda çok kötü başladık. Uzun zamandır böyle bir periyot görmemiştim. Biz ne kadar kötüysek Anadolu Efes o kadar etkiliydi. İkinci periyotta geri geldik ama üçüncü periyotta fark yeniden açıldı. Her zaman sizin çok kötü olmanız gerekmiyor yenilmek için. Son haftalarda özellikle Euroleague’de üst üste yenilgiler alan Anadolu Efes bir reaksiyon göstermek istiyordu ve kazanmayı çok arzuladılar. Onları ve iyi bir yönetim sergileyen hakem üçlüsünü tebrik ediyorum” diye konuştu.

IVKOVİC: “ZAFERİ HAK ETTİK”

Anadolu Efes antrenörü Dusan Ivkovic, Pınar Karşıyaka galibiyetinden sonra zaferi hak ettiklerini söyledi. Ivkovic, “Bugün Anadolu Efes daha iyi bir takımdı ve bu zaferi hak ettiğimizi düşünüyorum. Bu zafer bizim için çok önemliydi. Özellikle Euroleague’de çok kötü oynadığımız bir maçın ardından bu galibiyete çok ihtiyacımız vardı. İlk yarıda Diebler sakatlandı. Ancak takım olarak oyuna katkı sağlayıp kazanmayı bildik. Özellikle Cedi’nin skora katkısı muazzamdı. İzmir tam bir basketbol kenti. Karşıyaka’ya bundan sonra başarı diliyorum” dedi.