Son Dakika
16 Ocak 2021 Cumartesi

Bu seviyede kalabilmek önemli

17 Ekim 2015 Cumartesi, 09:40

THY Avrupa Ligi’ne Barcelona Lassa galibiyetiyle başlayan Pınar Karşıyaka’nın basketbol şube sorumlusu Tamer Ustaoğlu, “Bu seviyeye gelmekten çok bu seviyede kalabilmek önemli. Biz bir yıl Avrupa Ligi oynamak için bu çalışmayı yapmadık” dedi.
Pınar Karşıyaka’nın basketbol şube sorumlusu Tamer Ustaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa’nın en yükseli bütçeli ekiplerinden Barcelona karşısındaki sınavı başarıyla tamamladıklarını belirtti.

Müsabakada Pınar Karşıyaka karakterinin parkeye yansıtılmasının kendilerini mutlu ettiğini bildiren Ustaoğlu, şunları kaydetti:

“Başantrenör Ufuk Sarıca, teknik ekip ve basketbolcularımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Ayrıca büyük Karşıyaka taraftarına tüm Avrupa’ya bir takımın nasıl desteklendiğini, nasıl taşkınlık yapmadan örnek taraftar olduğunu, tribündeki 6. adamın bir takımın nasıl itici gücü olabildiğini gösterdiği için de çok teşekkür ediyoruz.”

Ustaoğlu, Avrupa’nın Pınar Karşıyaka’nın bu büyük başarısından bahsettiğini belirterek, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu da bizim için ayrıca gurur kaynağı olmuştur. Barcelona’nın yöneticisi maçtan sonra yanıma gelerek elimi sıkarak tebrik etti ve şu sözleri söyledi: ‘Biz Pınar Karşıyaka takımını ve İzmir’in bu kadar güzel bir yer, bu kadar modern bir şehir olduğunu bilmiyorduk. Ayrıca basketbolu bu kadar iyi bilen bir şehir, taraftar kitlesi, teknik heyet, sporcu topluluğu ve yönetici grubu beklemiyorduk. Bu bizim için olumlu bir sürpriz oldu. Bu kadar iyi oyunla bizi yenip İzmir’den mağlup ayrılmamıza rağmen Pınar Karşıyaka ve İzmir’i tanıdığımız için skor olarak üzgün ama güzellikler karşısında mutlu ayrılıyoruz. Takımım adına size teşekkür ediyorum.”

Son 5 yıldır İzmir’in tanıtımı için verdikleri mücadelenin nerelere ulaştığını gördüklerini bildiren Ustaoğlu, şunları kaydetti:

“Ancak bu seviyeye gelmekten çok bu seviyede kalabilmek önemli. Biz bir yıl Avrupa Ligi oynamak için bu çalışmayı yapmadık. Uzun vadeli düşünerek yıllarca bu organizasyonun içinde olabilme adına çalıştık. ‘İzmir bir şey yapamaz’ dediler, ama biz çok şey yaptık ve bunun kanıtı Pınar Karşıyaka oldu. İzmir buna sahip çıkar mı, önemli olan bu. Mucizeyi her zaman yapamazsınız. Bunun için takıma destek verilmesi, sahip çıkılması şart. Yoksa bunlar 1 yıllık Avrupa Ligi macerası olarak, anı şeklinde kalır. Bu seviyelerde kalabilmek için imkanlar Barcelona’ya, Madrid’e, Münih’e verildiği gibi bize de verilmeli.”

Ustaoğlu, THY Avrupa Ligi’ndeki her karşılaşmayı yaklaşık 250 milyon kişinin izlediğini belirterek, “Pınar Karşıyaka ve dolayısıyla İzmir’in tanıtımı yapılmakta. İzmir ekonomik olarak kazanıyor, canlılık yaşıyor. Bu takımı daha yukarıya çıkartırsak, ekonomik olarak İzmir, sportif olarak da Pınar Karşıyaka kazanır. Bu bağlamda ciddi desteğe ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir