Bucaspor’dan Veto

24 Şubat 2016 Çarşamba, 14:37

27 Şubat Cumartesi günü taraftar baskısı oluşturmak için G.Antep Büyükşehir Belediyespor maçını Buca Arena’ya aldırmaya çalışan Karşıyaka’ya Bucaspor sosyal medya hesabından veto ettiğiniz duyurdu.

Stadın sahibi ve işletmecisi konumundaki Buca Belediyesi’yle yapılan görüşme olumlu geçerken, iç saha maçlarını bu statta oynayan Bucaspor, zemin bozulacağı gerekçesiyle anlaşmaya karşı olduğunu açıkladı. Aynı statta pazar günü Aydınspor 1923’ü ağırlayacaklarını hatırlatan sarı lacivertli yöneticiler, kulübün sosyal medya hesaplarından tesisin Karşıyaka’ya kiralanmasına rıza göstermediklerini duyurdu. Bucaspor, stat konusunda şu açıklamayı yaptı:

“Buca Arena Bucaspor’undur !
Kamuoyunca da bilinmesini isteriz ki 27.02.2016 tarihinde yapılması planlanan Karşıyaka müsabakasının stadımıza alınması ile ilgili algı operasyonları başlamıştır. Ancak anılan Karşıyaka – Gaziantep B.B. müsabakasının Buca Arenada yapılması ile ilgili kimseyle görüşmediğimizin, zeminin 2 takımı kaldırmayacağının, Bucaspor kulübüne zarar veren her şeyde olduğu gibi bunda da rızamızın olmadığını bildiririz.”

Karşıyaka, geçen yıl kiraladığı Buca Arena için Bucaspor’la kira ücreti krizi yaşamış, sezon başında borcunu Buca Belediyesi’ne ödemişti. Stadı Boluspor maçında da kiralamak isteyen Karşıyaka, sonuç alamamıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu resmi interrnet sitesinde maçı halen Atatürk Stadında oynanacağı görünmektedir.

Screenshot (8)