Bunu da mı Görmedin?

17 Ağustos 2015 Pazartesi, 11:04

Lige şampiyonluk parolası ile başlayan Kaf-Kaf, sezonun ilk maçında hakem kurbanı oldu. Hakem triosu ofsaytı atladı. Öğretmenoğlu geçen sezon da Samsunspor maçında yeşil-kırmızılı ekibin canını yakmıştı
Sezona Adana Demirspor’a 2-0 yenilerek mağlubiyetle başlayan Karşıyaka’da maçın hakemi Mustafa Öğretmenoğlu’na büyük tepkiler var. Karşılaşmanın 44. dakikasında Majsow’un kafayla ağlara gönderdiği pozisyonunda yardımcı hakem Baki Yiğit net ofsyat pozisyonunu es geçti. Orta hakem Mustafa Öğretmenoğlu’da net görüş mesafesinde olduğu halde golü verdi ve Kaf-Kaf ağır bir darbe vurdu. Bu golün şokunu yaşayan yeşil-kırmızılılar 3 dakika sonra Anıl’ın da golüne engel olamayarak ağır bir darbe aldı. Anıl’ın attığı gol öncesinde de Ömercan topu oyuna sokmak isterken Attamah’ın nizami olmayan ayak koyarak engelleme hareketide es geçildi.

Öğretmenoğlu’nun karnesi

Adana Demirspor maçında bariz ofsyat olan golü hakem Mustafa Öğretmenoğlu geçen sezonda Karşıyaka’yı yakmıştı. KSK’nin geçen sezon evinde oynadığı Samsunspor maçının 85. dakikasında Talha’nın Juninho’yu ceza alanında düşürdüğü pozisyonda “devam” kararı veren Öğretmenoğlu, 90+2’nci dakikada Yenal’ın ceza sahası dışında Mbilla’ya müdahalesini penaltıyla cezalandırmış, Karşıyaka 2-1 kazanacağı maçtan 2-1 mağlup ayrılmıştı. Samsunspor’un attığı ilk golde de Öğretmenoğlu eleştirilmişti. KSK Öğretmenoğlu’nun düdük çaldığı 8 maçta yenilmiş, 7 maçta berabere kalmış sadece 3 maçı kazanmış Kaf-Kaf’a busüreçte 45 sarı, 2 de kırmızı kart göstermişti.