Bütün Çabamız Önümüzdeki Sezon Kendi Stadımızda Oynamak

03 Eylül 2015 Perşembe, 10:32

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Ali Erten, “Bütün hedefimiz, hayalimiz ve çabamız bir sonraki sezon en azından ikinci yarıyı kendi stadımızda oynamak” dedi. Erten, şube sorumlularıyla Mavişehir’deki kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, yeni yönetim kurulu olarak 90. günlerini geride bıraktıklarını söyledi. Futbol takımına yönelik olarak bu süreçte 6 kez transfer yasağı geldiğini, yaklaşık 5 milyon liralık ödemeyle bu yasakları kaldırdıklarını kaydeden Erten, 22 icra dosyasını ödeme yaparak kapattıklarını, şu anda transfer yasağının olmadığını ancak ikinci yarıya kadar tekrar bir yasak gelebileceğini açıkladı.

Erten, puan silme ve para cezasına maruz kalmamak için ulusal kulüp lisans belgesi almak üzere ciddi bir çalışma yürüttüklerini, sezonu kapsayacak forma reklamları konusunda görüşmelerin devam ettiğini kaydetti. Karşıyaka’ya yapılacak 10 bin kişilik salon konusunda yer belirleme çalışmalarının tamamlandığını, bu yerler için avan mimari proje çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Erten, stat inşaatı için eski stat ve binaların yıkımlarının bittiğini söyledi.

Erten, stadın bir an önce bitirilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu: “Tapu birleştirme işlemleri tamamlandı ve yeni tapular çıktı. Belediye adına düzenlenen tapunun, stat yapımı amaçlı olarak Spor Bakanlığı’na tahsisi konusunda bakanlıkça belediyemize resmi müracaat yapıldı. Bu konuda belediye meclisimizin kararı bekleniyor. Dosya, dün itibarı ile komisyonlara gönderildi. Bir kaç güne kadar zemin iyileştirme ve kazık işlemleri başlayacak. Bunlar yaklaşık 4-5 ay sürecek. Bu süreden sonra üstyapıları görmeye başlayacağız. Stat inşaatımızla ilgili olarak artık çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki olumlu yönde ve geri dönülmez noktaya geldik. Bütün hedefimiz, hayalimiz ve çabamız bir sonraki sezon en azından ikinci yarıyı kendi stadımızda oynamak.”

Futbol şubesine sponsor olan Erdal Acar’la bir sorunlarının olmadığını kaydeden Erten, bu birlikteliği uzun vadeli, kalıcı ve sürdürülebilir hale getirmek istediklerini o nedenle kendileriyle bir sözleşme yapmak istediklerini söyledi.