Büyük Kaptan Erol Baş’ı Rahmetle Anıyoruz

20 Temmuz 2015 Pazartesi, 17:19

19 Temmuz 2005 tarihinde yitirdiğimiz Karşıyaka’nın unutulmaz kaptanı, futbol adamı, büyük Karşıyaka’lı Erol Baş’ı vefatının 10. yıldönümünde, Soğukkuyu Mezarlığındaki kabri başında 21 Temmuz 2015 Salı Saat: 18.30′ da anıyoruz.

1939’da dünyaya gelen Erol Baş,çok sevdiği Karşıyaka’da 14 yaşına bastığı gün “Karşıyaka Asım Ligi”nin yıldız takımlarından Aksoy Spor’da futbola başladı.
1957 yılında Karşıyaka takımına girdi.
Karşıyaka’yı 1970 yılında Birinci Lig’e çıkartan o müthiş takımın kaptanlığını yaptı.
Bilgisi, kültürü ve terbiyesi nedeniyle asla sıradan bir futbolcu olmadı.
Kendine özgü üslubuyla farklı bir futbol üslubu yarattı. Beşiktaş ve Fenerebahçe olmak üzere birçok İstanbul kulübü Erol’u transfer etmek istedi. Ne var ki o hep “Ben Karşıyakalıyım” dedi ve hepsini reddetti.
Erol Baş; insanları seven ve doğanın güzelliklerinden keyif alan emsalsiz bir spor adamıydı.

TEMMUZ AYI İÇERİSİNDE VEFAT EDEN TÜM KARŞIYAKALILARI RAHMETLE ANIYORUZ
Efsane kaptanımız Erol Baş’ı, Kore Gazimiz Suat Gürbüzer ve Temmuz ayında kaybettiğimiz Sezai Akdağ, Hidayet Erzeybek, Sencer Dikeçoğlu, Mehmet Ersin Faralyalı, İbrahim Bilgetekin, M.Reşat Çelebi, Tuncay Şekerci, Metin Ürkmez, Haydar Mert, Hüseyin Serttaş, Boyacı Hüseyin, Muhip Çağlıdil ve diğerlerini rahmetle anıyoruz.
Anma etkinliği 21 Temmuz 2015 salı günü saat 18:30’da Büyük Kaptan Erol Baş ve Suat Gürbüzer’in kabirleri başında yapılacaktır.