Büyük takım olduğumuzu kanıtladık

12 Şubat 2014 Çarşamba, 23:03

ULEB Avrupa Kupası I Grubu’nda Alman ekibi Ratiopharm Ulm’u 90-78 mağlup eden Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, “Büyük takım olduğumuzu kanıtladık” dedi.

Sarıca, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, rakipleri karşısında sadece Türkiye Kupası şampiyonu bir takım değil, aynı zamanda iyi ve karakterli bir ekip olduklarını gösterdiklerini söyledi.

Bu kadar iyi oynayarak kazandıklarınından dolayı oyuncularıyla gurur duyduğunu kaydeden Sarıca, “Büyük takım olduğumuzu kanıtladık. Grupta ilk 3 maçı kaybettikten sonra oyuncularımla yaptığım konuşmada grupta kalan müsabakalarımızı maç maç düşünmemiz gerektiğini ve evimizdeki 2 maçı kazanarak yolumuza devam etmemizi söyledim. Ulm ve Cantu maçlarını domine ederek kazandık. Gruptan çıkma umudumuz şimdi Fransa’daki maça kaldı. Ancak her şey elimizde değil. O ligdeki maçı Anadolu Efes karşılaşmasından sonra düşüneceğiz. Yarından itibaren şampiyonluk havasından çıkıp yeni motivasyonla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

LEIBENATH: İKİNCİ YARI DAHA İYİ OYNADIK AMA
Ratiopharm Ulm Başantrenörü Thorsten Leibenath ise Türkiye Kupası’nı kazanan ve kendilerini mağlup eden Pınar Karşıyaka’yı tebrik ederek, ikinci devre ilk yarıya göre daha iyi olmalarına rağmen müsabakayı kaybettiklerini söyledi.