Çarşı: Biz mi Aptalız, Siz mi Kurnazsınız?

14 Ağustos 2015 Cuma, 11:46

Yönetim kurulunun dün yapmış olduğu açıklamadan sonra Karşıyaka Çarşı Grubu da açıklama yaptı.  Karşıyaka Çarşı Grubunun yaptığı açıklama;

BİZ Mİ APTALIZ , SİZ Mİ KURNAZSINIZ ?

1- 8.574.000 TL kulübe verilen bağış parası bunun dışında sayın Erdal Acar’ın sporcu transferi için verdiği şahsi senetlerini bilmiyor musunuz ?

2- Erdal Acar, koyduğu katkının sponsorluk olmadığını verdiği paralar için bağış makbuzu alarak, kendisine şüphe ile yaklaşanların ve sizin gözünüze sokmadı mı ?

3- Erdal Acar her Karşıyakalı gibi, övünerek üstüne üstlük kimsenin telaffuz edemeyeceği prim motivasyonu ile katkı koyduğu, güvendiği takımı için “Basketbolda şampiyon olacağız dedim, olduk. Eurolegue dedik gerçekleşti.” diye demeç verirken, basketbol takımına,teknik ekibine,yönetimine,bugüne kadar yapılan sistematik çalışmalara,sponsoruna nasıl bir saygısızlık yapmıştır bi anlatsanıza.
biz de aynını okulda,işte,çarşıda pazarda istanbul takımlarının yalakalarına söyledik,taraftar olarak biz şampiyon yaptık dedik ! hepimiz saygısız mıyız ?
Cumhurbaşkanının kapısında, arıza çıkaran Ufuk Sarıca’nın hesabına 300.000 USD’yi yatırarak skandala engel olan Erdal Acar’ı , “Sözümün arkasındayım” dedi diye mi başarıyı tek başına sahiplenmekle suçluyorsunuz ?

4- Sen Ali Erten ,kongre öncesi taraftar yemeğinde ,elinde mikrofon “Futbolda şampiyon olacağız” dedin mi,demedin mi? Tesisleşme dediğin, yılan hikayesine dönen yalıya stadsa, o sizin eseriniz değil. tesisleşme diye somut bir tane icraat gösteremezken Erdal Acar’ın parasına güvenerek verdiğin şampiyonluk sözünü inkar etme, kayıtları var.

5- Koskoca camiayı temsil edenler olarak trilyonlar hakkında konuşurken hangi kafadaydınız da yazılı bir anlaşma/mutabakat/akit yapmayıp ,şimdi “O sözünü tutmuyor,biz doğru söylüyoruz” diyerek ,bizi mi kandırıyorsunuz ?

YEMEZLER !
6.000.000 TL’ yi kulübü borçlandırmadan hanginiz verebilecekti ?


6- Kulübü Erdal Acar nasıl borçlandırabilir?  Siz madem “6.000.000 TL’yi yönetimimiz karşılayacak” diyorsunuz,o zaman bugüne kadar futbol şube için kaç para verdiniz,kaç para kulübü borçlandırdınız ? Erdal Acar 8.574.000 TL’ yi verirken kulüp borçlandı mı ? Açıklayın !

7- Ey Ali Erten, 2. başkan olduğun dönemde, tam sayfa basın ilanı vererek (bunu da şimdi olduğu gibi yönetimden habersiz, üç kişi ile kumpas kurarak yaptın) “Kulübü uğruna büyük maddi ve manevi kayıpları göze almış saygıdeğer büyüklerimizi” ; “mütevazi yöneticilerimizi” yerden yere vurup, kulübün manevi şahsiyetini tüm Türkiye’ nin önünde küçük düşüren sen değil miydin ? Şimdi sen ve yine yanına aldığın o üç,beş kişi mi kulübümüzün geleneklerini, kültürünü temsil ediyorsunuz da, başta taraftarı,sonra kendi yönetimini hiçe sayarak gece yarısı açıklamalarıyla kulüp menfaatlerini siz mi kollayacaksınız?
Taraftar Erdal Acar’ı sizden daha fazla takdir ediyor ama korkmayın biz ne dedik; “Sözler tutulmazsa sözünü tutmayana taraftar gereken cevabı verir.

8- Devrim Acar yönetici değil mi ? 8.574.000 TL onun kulübe bağışı değil mi ? Yönetiminizdeki yöneticinin katkısı için sponsorluk anlaşması yapmak isteyip yapamamak komik değil mi ?

9- Sezon başlarken yapılan transferlerle, yıllardır ilk defa maddi sorunların konuşulmamasıyla, taraftarı heyecanlandıran, şampiyonluk söylemini en çok hissettiğimiz sezona başlayacakken, göreve geldiğiniz günden beri gayet basit bir şekilde çözülebilecek hem resmi hem yasal bir zemini oluşturmak varken, sosyal medya/basın üzerinden kitleleri karamsarlığa itecek icraatlar mı Karşıyakalılık.
Kongre öncesi otel lobisinde fotoğraf vererek desteğini almaya çalıştığınız, koyacağı katkı için yönetiminize temsilcisini aldığınız Acarlar İnşaatı ile şimdi mi kapsamı belirsiz sürdürülebilir olmayan bir ilişki olarak nitelendiriyorsunuz?
Biz Karşıyakalıyız, Karşıyaka Taraftarıyız, Aptal Değiliz !

Sizin acizliğinizin, egonuzun, şahsi kaygılarınızın bizim hayallerimizin, heyecanlarımızın önüne geçmesine izin vermeyiz.

Sen Ali Erten, taraftar istedi diye oradasın unutma! Ama bundan sonra orada olduğun sürece her yaptığın, dediğin, icraatın bizim için geçersiz.

Ne yazık ki orada olmanı biz sağladık, oradan indirecek olan da biziz. Bu da bizim Karşıyakalılara borcumuz.

Karşıyaka Çarşı Grubu