Çarşı'dan Stat Açıklaması

07 Temmuz 2014 Pazartesi, 08:52

Karşıyaka Çarşı Grubu stat ile ilgili açıklama yaptı.

BİZ KARŞIYAKALIYIZ … !

KAF SİN KAF denildiğinde; laik,çağdaş,demokrat insanların yaşadığı kentin kulübü akla gelir,

KAF SİN KAF denildiğinde; Ulu Önder Atatürk’ün hitap ettiği, Birinci vazifesi; Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmek olan gençlerden oluşan KARŞIYAKA TRİBÜNLERİ akla gelir,

KAF SİN KAF denildiğinde; birlik,beraberlik,tek ses,tek yürek olmak akla gelir,

KAF SİN KAF denildiğinde; duruşunu bozmamak için,temsil ettiği değerleri korumak için, kupalardan,şampiyonluklardan, gerektiğinde kendinden bile vazgeçebilmek akla gelir,

KAF SİN KAF denildiğinde; Ay Yıldız akla gelir, Atatürk gelir, Zübeyde Ana gelir, KARŞIYAKALI OLMANIN AYRICALIĞI GELİR.

Biz stadımızı istiyoruz ama;

Tribünlerde andımızı haykırıyoruz diye Ankara’da,İstanbul’da coplanmamıza ses etmeyenlerin, sahada hakkımız yenirken kafasını çevirenlerin, sırf siyasi ikbal için seçim öncesi kulübümüzden çıkmayıp, seçimi kaybedince kapımızın önünden geçmeyenlerin lütuf gibi yapacağı, tartışmaya açık stadı istemiyoruz.

“BİZ KARŞIYAKALIYIZ !” Bizi kimse birbirimize düşüremez.

Stad için,kupa için,şampiyonluk için duruşumuzu,birliğimizi,beraberliğimizi kimse bozamaz,inandıklarımızı kimse değiştiremez.

Biz lütuf istemiyoruz.

102 yaşındaki kulübümüze yakışan, onu daha yukarılara taşıyacak, taraftarının takımı ile tek yürek olacağı stadımızı istiyoruz.

Biz hakkımız olan stadı istiyoruz.

Yalı’ya olmuş,Örnekköy’e ,Mavişehir’e ,Çiğli’ye olmuş fark etmez.

Biz Stadımızı İstiyoruz !

Ama;

“BİZ KARŞIYAKALIYIZ” sözünün ruhunu bilmeyenlerin, Armamızdaki Ay Yıldızın temsil ettiklerine inanmayanların yapacağı stadı İs-te-mi-yo-ruz !

Biz; düşüncelerimize,duruşumuza, kavgamıza sahip çıkacağına inanarak, irademizle görev verdiklerimizin, artık bizleri daha fazla bekletmeyeceğini, ”orda olsun,burda olsun” didişmelerine mahal vermeden, hakkımız olan stadımızı, yeri ne olursa olsun BİR AN ÖNCE YAPMASINI İSTİYORUZ.

Karşıyaka Çarşı Grubu