Çekip Gitmek Yakışmaz

09 Temmuz 2016 Cumartesi, 10:27
soner tolungüç

Başkan Mutlu Altuğ ile Bodrum’da bir araya gelen Tolungüç, “Takımın içinde bulunduğu durumda çekip gitmek olmaz. Karşıyaka ile gönül bağım var. Şartlar ne olursa olsun görevdeyim” deyip para konuşmadan devam edeceğini açıkladı

PTT 1. Lig’den düştükten sonra transfer yasağı ile karşı karşıya kalan ve yeni sezona sancılı giren Karşıyaka’da ilk feda teknik direktör Soner olungüç’ten geldi. Geçen sezon son 9 hafta takımın başında kalıp iyi bir grafik çizmesine rağmen Karşıyaka’nın bir alt lige düşmesine engel alamayan Tolungüç ile Kulüp Başkanı Mutlu Altuğ, Bodrum’da mini zirve yaptı. Soner Tolungüç’e kendisiyle pazarlık yapamayacağını söyleyen Altuğ’a başarılı çalıştırıcının cevabı oldukça etkileyiciydi.

Çekip gitmek yakışmaz

Tolungüç, “Formasını giydiğim, teknik adam olarak çalıştığım Karşıyaka ile gönül bağım var. Takımın içinde bulunduğu bu durumda çekip gitmek olmaz. Şartlar ne olursa olsun yola birlikte devam edeceğiz.
Başkan transfer önünün mutlaka açılacağını söyledi, biz de ona göre planlar yapıyoruz” diye konuştu.
Soner Tolungüç 14 Temmuz’da yapılacak sezonun ilk antrenmanında takımın başında olacağını müjdeledi.

Şartlar oluşursa KSK’de kalacaklar

Karşıyaka dış transferde genç ve dinamik bir takım kurmak için çalışmalarını sürdürürken tecrübeli oyuncu olarak geçen sezon yeşil-kırmızılı formayı giyen Mustafa Aşan, Abdülhamit Yıldız, İbrahim Kaş ve Mahmut Temür ile temasa geçti.
Sportif Menajer Atilla Güneş’in görüştüğü 4 oyuncunun şartlar oluşması halinde yeniden KSK forması giymek istediklerini söyledi. Bu arada Karşıyaka yönetimi yeni sezonda maçlarını yeniden Atatürk Stadı’nda oynama kararı aldı.