Cernat Olmadı

19 Haziran 2014 Perşembe, 19:05

Ferhat gibi KSK ile Buca arasında gerilim yaratan Rumen Cernat, yeşil-kırmızılı kulüple de anlaşamadı.

PTT 1. Lig’de ses getirecek bir kadro kurmaya hazırlanan Karşıyaka, gündemindeki Rumen orta saha oyuncusu Cernat ile anlaşamadı. KSK’nin İzmir’e davet ettiği, ancak kente gelince ilk görüşmeyi Bucaspor ile yaptığı için iki kulüp arasında soğuk rüzgarlar estiren Cernat, önceki gün Çeşme’de KSK Teknik Direktörü Yusuf Şimşek ile bir araya geldi.
Cernat, Karşıyaka’dan 400 bin euro (1 milyon 160 bin lira) istedi. KSK yönetiminin rakamı çok bulması üzerine 350 bin euro’ya gerileyen Cernat, daha fazla indirim yapmayınca transfer askıya alındı. (YENİ ASIR)

CERNAT OLMADI

PTT 1’inci Lig’de iddialı bir kadro kurmaya çalışan Karşıyaka, Cernat’la anlaşamadı, transferde beklemeye geçti.

“Kampa gönderecek iskelet kadromuz var” diyen 2’nci başkan Azat Yeşil, “Cernat’ın maliyeti 400 bin euro. Bu rakamlar 1’inci Lig’de yok. Geçen sezon Manisaspor’daki Perovic 105 bin euro aldı ama 19 gol attı. İndirim yapmazsa transfer gerçekleşmez” dedi. Cernat’ın alternatiflerinin hazır olduğunu dile getiren Yeşil, “Forvet ve orta saha alacağız. Hollandalı Ars’tan da memnunuz. Kesinlikle kalacak” dedi. (HÜRRİYET)

KURNAZLIK DEĞİL CENTİLMENLİK KAZANDI (18.06.2014)

Karşıyaka ile Bucaspor arasındaki Cernat krizini başkanlar çözdü.
Fatih Diniz ile Hüsnü Kaya, telefonla konuşup centilmence anlaştı I KARŞIYAKA’nın İzmir’e getirttiği Rumen yıldız Cernat’la ilk görüşmeyi Bucaspor’un yaptığı iddiası iki kulübü karşı karşıya getirmişti. Karşıyaka Başkanı Fatih Diniz, Bucaspor Başkanı Hüsnü Kaya’yi arayarak Cernat’ın durumunu sordu. Centilmence konuşup anlaşan iki başkandan Kaya, Başkan Diniz’e, “Oyuncuyla ilgilenmiyoruz. Zaten o kadar bütçemiz yok” dediği öğrenildi. Cernat’ın iki kulübe de kapıyı 400 bin euro olarak açıp daha sonra 350 bin euro yıllık ücrete razı olduğu ortaya çıktı. Rumen futbolcunun Karşıyaka ile pazarlığı sürüyor. (9 EYLÜL)

HİÇ ŞİRİN OLMADI (17.06.2014)

Bucaspor yönetimi, dün Karşıyaka’ya transferde misilleme yaptı. Sözleşmesi süren orta saha oyuncusu Ferhat Çulcuoğlu ile Karşıyaka’nın tesislerinde transfer pazarlığı yapan KSK yönetimine Buca’dan cevap gecikmedi. Yeşil-kırmızılar, Buca’nın da gündeminde olan Cernat’la anlaşmak için elini çabuk tutarak ülkesi Romanya’da bulunan Cernat’a uçak bileti gönderdi. Dün İzmir’e gelen 34 yaşındaki futbolcu, menajeri Hakan Şirin’le birlikte ilk önce Karşıyaka’nın yerine Bucaspor’un yolunu tuttu. Yaklaşık 1.5 saat süren pazarlıkta Cernat’la Bucaspor yönetimi anlaşma sağladı. Ancak Cernat daha sonra da Karşıyaka ile görüştü. Bunu öğrenen Karşıyaka Başkanı Fatih Diniz, küplere bindi. Diniz, Bucaspor Başkanı Hüsnü Kaya’yı arayarak önce sitem etti sonra da hayırlı olsun dedi. ŞERAFETTİN ÇIRACI (YENİ ASIR)

İLK ÇALIM

KARŞIYAKA’nın günlerdir peşinde koştuğu Florin Cernat, İzmir’e gelir gelmez akıl almaz bir çalım attı, ilk olarak Bucaspor’la masaya oturdu.

Yeşil-kırmızılılar menajeriyle yapılan ilk görüşme olumlu geçen Cernat’a Çeşme’de otel ayarladı. Rumen yıldızın uçak biletini bile Kaf-Kaf karşıladı. Cernat, kente iner inmez ilk olarak Buca’ya götürüldü. Başkan Hüsnü Kaya’yla görüşen 34 yaşındaki yıldız, Fırtına’ya “Evet” dedi.

Cernat ve temsilcisi, Bucaspor’dan çıktıktan sonra Karşıyaka’yla masaya oturdu. Transferi büyük ölçüde gerçekleştirdiklerini belirten Bucaspor Basın Sözcüsü Ercan Geçgel, “Aramızda ufak maddi pürüzler kaldı. Onları da çözerek resmi sözleşme imzalayacağız” açıklamasını yaptı. Karşıyaka cephesi ise görüşmelerin sürdüğünü açıkladı. Oyuncunun tavrı, “Fiyat arttırmaya çalışıyor” yorumlarına neden oldu. (HÜRRİYET)