Çifte Nikah

01 Haziran 2014 Pazar, 19:05

İstikrar için düğmeye basan yönetim, futbolda Yusuf Şimşek, basketbolda Ufuk Sarıca ile yola devam edecek.

Fatih Diniz’in başkanlık görevine devam etmesiyle Karşıyaka’da yakalanan yönetim istikrarının sportif branşlarda da sürmesi için yapılan çalışmalar mevyasını veriyor. Futbolda yakaladığı çıkış ivmesi ve oyuncularla olan yakın ilişkisiyle tüm camianın takdirini toplayan Teknik Direktör Yusuf Şimşek’le bugün yapılacak görüşme sonrası sözleşme yenilenmesi bekleniyor. Yönetimden iyi takım kurulması konusunda istekte bulunup ilk 6’ya oynayacak bir kadro oluşturulmasını isteyen Şimşek’le aynı düşünce içinde olan yönetimin bugün görüşmeleri resmileştirecek.
Şimşek gibi son iki yılda Pınar Karşıyaka’ya önemli başarılar kazandıran Ufuk Sarıca ile de bugün anlaşılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Her fırsatta KSK’de mutlu olduğunu belirten ve futbolda olduğu gibi ‘İyi takım yüksek hedef’ prensibiyle yola devam etmek isteyen Sarıca ile basketbol şubeni yaptığı görüşmelerin bugün noktalanarak resmiyete döküleceği öğrenildi. Basketbolun yeni Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı, Sarıca ile uzun dönemli anlaşmak istediklerini 3 yıllır bir kontratla başarılı antrenörle daha iyi hedeflere koşmak istediklerini söyledi. GÖKHAN ÖZYURTLU

Mehmet Besler bekliyor
Karşıyaka’nın dış transferde kadrosuna katmak istediği Tavşanlı Linyitspor’un kaptanı Mehmet Besler’in Yusuf Şimşek’in imzasını beklediği öğrenildi. 30 yaşındaki oyuncuyla anlaşılması halinde sözleşmeleri sona eren Cafercan Aksu, Şervan Taşdan ve Caner Ağca’dan boşalan orta alana iyi bir takviye yapılmış olacak. Öte yandan Karşıyaka’ya önerilen G.Antep Büyükşehir’in kaleci Tolga Özgen’e olumsuz yanıt verildiği ve arayışların sürdüğü öğrenildi.