Son Dakika
28 Kasım 2020 Cumartesi

Cihat Arslan kahroldu

27 Şubat 2018 Salı, 07:39

Kariyerinde ilk kez 4 maç üst üste kaybeden teknik adam, oyuncularının hakeme odaklı hareket etmesinden yakındı

Silivri’yi 1-0 yenerek başlattığı kurtuluş savaşında üst üste 4 yenilgi alan Karşıyaka’da umutlar her geçen gün azalırken, teknik direktör Cihat Arslan’da kötü gidişatı içine sindiremiyor. Teknik adamlık kariyerinde ilk kez 4 maç üst üste kaybettiğini, yenilgi kadar oyuncularının eski alışkanlıklarına geri dönmelerinin üzüntüsünü katladığını söyledi.

FUTBOLCULARINI UYARDI

Sahada hakemlerle değil, rakiple mücadele etmeleri gerektiğini belirten Arslan, “Hakemlerle beraber ivme kaybettik ve maçların odak noktası hakemler olmaya başladı. Oyuncularım rakibe, topa, futbola odaklanmalı. Öğrencilerimin eski alışkanlıklara döndüğünü görünce bir şeyleri değiştiremedim mi diye düşünmeye başladım. Bu beni yenilgilerden daha çok üzdü. Sürekli hakeme itiraz etmeye başladık. Bizim odak noktamız hakemler olmamalı” diye konuştu.

YÖNETİMLE GÖRÜŞECEK

Pendik karşısında maçın başında öne geçtiklerini ve ikinci gole çok yaklaştıklarını belirten Arslan, “İkinci golü atabilsek daha farklı olabilirdi. Ancak daha sonra oyundan düştük ve hakemin kararları yine sonuca etki etti” dedi. Arslan üst üste gelen 4 yenilgiden sonra bugün yönetim kuruluyla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir