Cüneyt Hocadan Şampiyonluk Sözü

02 Temmuz 2015 Perşembe, 20:46

PTT 1’inci Lig’de yeni sezon hazırlıklarına Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’nde başlayan Karşıyaka’da takımın başında ilk antrenmana çıkan teknik direktör Cüneyt Dumlupınar, camiaya şampiyonluk sözü verdi.

“Biz bu lige ikinci olmak veya play off’tan Süper Lig’e çıkmak için hazırlanmayacağız” diyen 35 yaşındaki teknik adam, “Hedefimiz direkt şampiyon olarak Süper Lig hasretine son vermek. Şu an için Mehmet Eren, Taha Balcı ve Çağlar Birinci’yle anlaşıp 3 transfer yaptık ama diğer futbolcular da şimdiden hazır. Görüştüğümüz isimler imza atarak kampa katılacak” dedi.

Karşıyaka, sezonun ilk çalışmasını büyük bölümü geçtiğimiz sezonlarda altyapıdan profesyonel yapılan 23 genç futbolcuyla yaptı. Cüneyt Dumlupınar, 5 Temmuz’da başlayacak Erzurum kampına en az 8 genci götürmeyi hedeflediğini söyledi.

Karşıyaka Bolu ve Avusturya’da da kamp yapmayı planlıyor. Bu arada ilk idmanı Başkan Ali Erten ve yöneticiler de izledi. Antrenman öncesi kesilen kurbanın kanı Dumlupınar ve oyuncuların alnına sürüldü. Cüneyt Dumlupınar’ın yardımcılığını Karşıyakanın eski futbolcularından Hasan Çelik ve Reha Özmen yapıyor.

ACAR VERDİKÇE VERİYOR

Karşıyaka’da işadamı Erdal Acar’ın yönetime verdiği ekonomik destek sözünü tutması, kulübü zor dönemde büyük sıkıntılardan kurtardı. Tüm borçları ve futbol takımının ücretlerini üstleneceğini açıklayan Acar, 1.5 ay içinde kulübe 8 milyon TL bağış yaptı. Acar’ın verdiği paralarla eski yerli-yabancı futbolculara olan borçlar nedeniyle gelen transfer yasağı kaldırılırken, aylardır maaş alamayan personel, yeni takımın peşinatları ve basketbolcuların primleri de ödeniyor.

Erdal Acar, kulübe dün aktardığı 5 milyon TL’lik destekle, kafalardaki soru işaretlerini dağıtıp, camiadaki endişelere son verdi. Yönetim ve Acar, futbolda güçlü bir kadro oluşturmak için çalışmalarını sürdürecek. Gelişmeleri Çeşme’de demirli yatından takip eden Erdal Acar, teknesine astırdığı Karşıyaka bayrağıyla poz vererek, “Federasyon borçlarımız bitti. Şimdi sıra transferde. Bu sezonki sloganımız, “Biz istersek olur” olacak. Tüm hedeflere ulaşacağız” dedi.