Dar kadroyla mucize yaratmaya çalıştık

17 Ocak 2014 Cuma, 12:40

Dar kadroyla mucize yaratmaya çalıştıkEurocup I Grubu’nda Fransız ekibi Nanterre’e 84-79 mağlup olan Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, dar kadroyla mucize yaratmaya çalıştıklarını söyledi.
Eurocup I Grubu’nda Fransız ekibi Nanterre’e 84-79 mağlup olan Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, “Böyle bir rotasyonla çok büyük bir dönüşe imza attık ama galip gelemedik” dedi.

Sarıca, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, maçı kazanacakken kaybettikleri için üzgün olduklarını, elindeki dar kadroyla mucize yaratmaya çalıştıklarını söyledi. Rakiplerinin THY Euroleague’den geldiğini hatırlatan Sarıca, “Rakibimiz çok daha fazla oyuncuyla mücadele ederken, bizde Diebler, Batista ve Dixon oyundan hemen hemen çıkmadı. Böyle bir rotasyonla çok büyük bir dönüşe imza attık ama galip gelemedik. Rakibimiz de iyi oynadı ve 2-3 ekstra 3’lük buldu ve sonuçta maçı kaybettik. İlk devrede kötü bir tablo vardı, hücumda sorumluluk almadık ve 24 sayıda kaldık. Bu grupta daha fazla söz sahibi olabilirdik. Bu hafta lig maçımız yok, dinlenme fırsatı bulacağız. Özellikle 2 ve 4 numaralarda eksiğiz. Cantu deplasmanında kazanıp, şansımızı arttırmak istiyoruz ama çok kolay değil.” dedi.

Maçın hakemlerinin ortada olan kararları bile kendileri lehine vermediğini kaydeden Sarıca, “Bunun sebeplerini kendimiz araştırmamız lazım. Sonuçta Eurocup’ta oynuyoruz, salonumuz boş, Sahadaki kadrolar takip ediliyor, tecrübeye bakılıyor. Bu nedenle takdir hakkını rakip takımdan kullanabiliyorlar. Bunu yadırgamıyorum” dedi.

Nanterre Başntrenörü Pascal Donnadieu ise galibiyetten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Böyle bir atmosferde kazanmak kolay olmadı. Çok iyi bir performans gösterdik. Oyuncularımı kutluyorum” ifadesini kullandı.