Davaları Geri Çeksinler

KSK’ye desteğini esirgemeyen Erdal Acar, Akpınar’dan stat için açılan davayı geri çekmesini istedi. Pınar KSK maçlarında Kocaoğlu’nu göremediğini de söyleyen Acar, “Manevi destek bekliyoruz” dedi

21 Temmuz 2015 Salı, 17:23

KSK’ye desteğini esirgemeyen Erdal Acar, Akpınar’dan stat için açılan davayı geri çekmesini istedi. Pınar Karşıyaka maçlarında Kocaoğlu’nu göremediğini de söyleyen Acar, “Manevi destek bekliyoruz” dedi.

Karşıyaka’ya verdiği karşılıksız destek ile gönüllerde taht kuran iş adamı Erdal Acar, evinde gerçekleştirdiğimiz röportajın ilk bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan ziyareti eleştirenlere cevap vermişti. Röportajın ikinci bölümünde ise Karşıyaka Stadı’na açılan davalar, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun KSK’ye olan tavrı ve Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın, KSK’ye verdiği desteği konuştuk. Acar, “Belediye bize gerçekten destek olmak istiyorsa Hüseyin Mutlu Akpınar davayı geri çeksin” dedi. Başkan Kocaoğlu’nu Karşıyaka maçlarında hiç görmediğini dikkat çeken Acar, “Kendisinin manevi desteğini istiyoruz. Maçlarda görmek istiyoruz. Ama kendisi destek vermek istemiyorsa bunu çıksın söylesin. Saygı duyarız” diye konuştu.

13.5 MİLYON LİRA VERDİ
İzmir’de gündem oluşturmaya devam edem Egeli Sabah, tüm İzmir’in merak ettiği Erdal Acar ile evinde gerçekleştirilen röportajın ikinci bölümünde KSK’nin hayali olan Karşıyaka Stadı’nı, açılan davaları, Başkan Kocaoğlu ve Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın kulübe verdiği desteği konuştuk. KSK’ye destek verdiğini açıkladığı zamandan bu yana geçen 2 aylık sürede kulübe karşılıksız olarak 13.5 milyon lira veren iş adamı Erdal Acar, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından TOKİ’ye yaptırılan KSK’nin kurtuluş reçetesi Yalı Stadı’na açılan davaların geri çekilmesini söyledi. Karşıyaka Stadı’nın ihalesinin iptali için Karşıyaka Belediyesi’nin açtığı davanın geri çekilmesi gerektiğini belirten Acar, “Karşıyaka Belediyesi dava açtı. Böyle bir şey olur mu? Dava şuan Danıştay’da. Davayı normalde geri çekmesi lazım. Çünkü burada bir stat söz konusu. Bu stat şahsa ait değil KSK’nin. Stadyum, kulübün kendisini çevirmesi için yapılıyor. Mutlaka Başkan Akpınar, o davayı geri çekmeli. Maddi destek vermiyorsa sadece davayı geri çekmesi de yeterli. O evlerde oturan Karşıyakalılar da davalarını geri çeksin. Sayın Akpınar’ın davayı geri çekeceğine inanıyorum. Dava değil, destek istiyoruz. 2016’nın sonunda o stadı bitiririz. Sonuçta Karşıyaka kazansın, İzmir kazansın istiyoruz” dedi.

PARA İKİNCİ PLANDA
Karşıyaka Belediyesi’nin vereceği desteğin 5 katının kendisinin vereceğini söyleyen Acar, şöyle devam etti; “Basketbolda şampiyonluk olduk. İstanbul’da bayrağımız dalgalandı. Başkan Akpınar da bu konuda öncü oldu. Ama iş burada bitmiyor. 500 bin lira vererek destek olmak yetmez, bu işlerde para ikinci planda. Gerçekten bu camia belediye desteğini hissetmeli. Sayın Akpınar, maçımıza gelmeyen Sayın Kocaoğlu için “Sporu sevmiyor” demiş. Böyle bir yaklaşım olmamalı. Bunların siyaset ile ilgisi yok. Ama doğrular bu. Biz sadece ve sadece destek istiyoruz. Sizler Van’ın belediye başkanları değilsiniz. “Bizler destek vermiyoruz” desinler ağzımızı açmayalım, saygı duyalım. Koca belediyenin 208 bin lira yardımı mı olur? O zaman hiç verme bari.” Başkan Kocaoğlu’nun da destek vermesi gerektiğini belirten Acar, “Gördüğüm kadarıyla kulübün Aziz Bey’in manevi desteğine de ihtiyacı var. Kendisini şampiyonluk yolundaki maçlara bekledik ama göremedik. Hakkımda eleştirilerde bulunanlar neden bu konuyu gündeme getirmiyor? Merak ediyorum” dedi.

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/egeli/2015/07/21/davalari-ceksinler