Demokrasi için Atatürk Stadına

11 Ağustos 2016 Perşembe, 18:44

Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimini protesto etmek için organize edilen 15 Temmuz Demokrasi Kupası’nda maçlar bugün Atatürk Stadı’nda oynanacak
İzmir Spor Kulüpleri Birliği ve Geliştirme Vakfı’nın (İZVAK), FETÖ’nün darbe girişimini protesto etmek için düzenleyeceği 15 Temmuz Demokrasi Kupası bugün Atatürk Stadı’nda saat 20.00’de başlayacak.

Ülke genelinde oluşan barış ve uzlaşı iklimine daha fazla katkı verebilmek amaçlı olarak yapılacak maçlarda takımlar sadece bayrağımızın rengi kırmızı ve beyaz milli takım formaları giyecekler. Takımlar, birbirlerinden oyuncu alacaklar ve karma takımlar oluşturulacak. Karma takımlara, turnuvaya katılan Altınordu, Altay, Göztepe ve Karşıyaka’nın dışındaki İzmirspor da futbolcu verecek. 4 ayrı 11’den oluşan ve karma takımlarla yapılacak turnuva toplam 90 dakikada tamamlanacak. Altınordu, Altay, Göztepe ve Karşıyaka teknik direktörleri tüm demokrasi aşıkları bu özel ve anlamlı şölene davet ederken, “Denizde bir damla veya kumsalda bir kum tanesi kadar da olsa bu gururu yaşamak, paylaşmak istiyoruz.
Bizler burada renklerin kardeşliği ve gücünü temsil edeceğiz” dediler.

Milli maç havasında geçecek

İzmir kulüplerinin oyuncularından oluşacak karma takımların bugün karşılaşacağı müsabaka öncesinde Altay teknik direktörü Serdar Sabuncu, Altınordu teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, Göztepe teknik direktörü Okan Buruk ve ve Karşıyaka’nın teknik direktörü Soner Tolungüç tüm İzmirlileri Atatürk Stadı’na davet etti. 4 teknik adam böylesine bir organizasyonda yer aldıkları için gurur duyduklarını belirtirken, “Ay-yıldızlı formalarla sahaya çıkacak oyuncularımız da bu karşılaşmayı bir milli maç havasında oynayacaklar” dediler.

Bayrağını al maça gel

İzmir Emniyet Müdürlüğü, bugün Atatürk Stadı’nda düzenlenecek 15 Temmuz Demokrasi Kupası öncesinde açıklamalarda bulundu. Tribünlere kulüp pankartı asılmayacağını, kulüpler lehine ya da aleyhine tezahürat yapılmayacağını çocuklar hariç taraftarların takımlarını belli eden kıyafet giymemelerini, özellikle Türk bayrağı ve Atatürk temalı giysileri tercih etmeleri istendi. Açıklamada taraftarların hangi kulüpten olursa olsun tribünde beraber oturmaları istenirken girişin ücretsiz olacağı turnuvada alkollü seyircilerin stada alınmayacağı ve olay çıkaranlar için 6 bin 222 sayılı kanunun geçerli olacağı duyuruldu.