Bu durum bizi kaosa itiyor

28 Aralık 2017 Perşembe, 18:36

Karşıyaka’da yönetimin istifa etmesi camiada sinirleri iyice gerdi. Karşıyaka Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral Ben TV’ye çok sert açıklamalarda bulundu. Büyükoral bu şartlarda ve süreçte istifa etmenin ihanet anlamına geldiğini söyledi.

TFF 2. Lig’de şirketleşme tartışmalarının arasında sezonun ilk yarısını düşme hattında kapatan ve mali, sportif ve idari problemleri üst üste yaşayan Karşıyaka’da yönetimin istifa etmesiyle birlikte adeta kılıçlar çekildi. Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral yönetim kurulunun istifasına sert tepki gösterdi.

Büyükoral, “Bu istifanın zamanlaması çok ters oldu. Son dakikada, ödemelerin olacağı, puan silmelerin yaşanacağı zamanda bunun olması yanlıştı. Bunlar aylar öncesinden belliydi. ‘Bakacağız, edeceğiz’ diyerek, ‘beni sıkıştırıyorlar, imza toplayacaklarmış, istifa ediyorum’ demek bence ihanettir. Görevini yerine getiremeyeceksen, takvimi belli ödemeleri yapamayacaksan, hakkıyla işi yapamayacaksan en azından çıkıp en baştan söylemen lazımdı.” dedi.

“Bu durum bizi kaosa itiyor”

Yönetime büyük tepki gösteren Büyükoral, bir delikanlı gibi çıkıp, “talip olan varsa önünü açarım” demek var, bir de beni istemiyorlar imza toplayacaklar diye bahaneyle kaçıp Karşıyakalılığa sığmayacak işler yapmak var. Kulübe son giren paraların hesabını vermeden, Can’ın gidişine göz yumarak, keyfi harcamalar yapıp ‘ben yokum’ demek olmaz. Bu iş nasıl olur? Ben imza toplayanlarla görüştüm ve adayınız varsa imza toplayın dedim. Yönetim ile de görüştüm. Onlara da aday çıkarsa önlerini kapatmayın dedim. Ortada aday yoksa bu neyin istifası bir anda. Bu durum bizi kulüp olarak kaosa itiyor. Yarın gerçekleşecek kongre sonrası gerekirse hukuksal haklarımızı kullanırız . Hesap vermeden gitmek olmayacağını anlatmaya çalışıyorum. Tüm üyelerimizi kongreye katılmaya davet ediyorum. Bu kongre gerekirse sabaha kadar sürecek. “ ifadelerini kullandı.

Yaşanan olumsuzluklara rağmen camiaya umut vermeyi de ihmal etmeyen Büyükoral, “Karşıyaka büyük bir camia. Karşıyaka küllerinden doğar. Karşıyaka bitti öldü denmesin. Elbette bu kötü günleri de aşacağız. Holdingin de basketbola desteği sürecek.” dedi.