Elimizden geleni yaptık

27 Mayıs 2014 Salı, 23:44

Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, 27 yıl aradan sonra final oynamak için takımın elinden geleni yaptığını ancak bunu başaramadıkları için üzgün olduğunu ifade etti.

Beko Basketbol Ligi’nde Fenerbahçe Ülker’e elenerek play-off’lara yarı finalde veda eden Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, “Bütçe-başarı oranına baktığımız zaman, elensek de huzurlu bir şekilde takımımın hakkını vermek istiyorum” dedi.

Sarıca, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, 27 yıl sonra final oynamak istediklerini, ancak bunu başaramadıklarını söyledi. Yarı final serisinde ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını kaydeden Sarıca, “Bugün ilk 2 maçın aksine savunma anlamında da iyiydik, ancak atışları sokamadık. Fenerbahçe Ülker de bugün gayet iyi oynadı. Dış atışlarda yüzdeleri iyiydi. Çok formdalar, onları tebrik ediyorum. Olağanüstü bir sezon geçirdik. 3 tane Euroleague takımıyla adımızı yarı finale yazdırdık ama hedefler bitmez. Daha iyileri yapılabilir, yavaş yavaş büyümek lazım. Ben emeği geçen, gözükmeyen herkese teşekkür ediyorum, taraftarımıza da teşekkür ediyorum. Bütçe-başarı oranına baktığımız zaman, elensek de huzurlu bir şekilde takımımın hakkını vermek istiyorum” diye konuştu.

Pınar Karşıyakalı Can Altıntığ da çok güzel bir sezon geçirdiklerini belirterek, “TOFAŞ’tan sonra ilk defa başka bir takımda oynadım, ortam inanılmazdı. Sanki altyapıdan çıkmış bir oyuncu gibi muamele gördüm. Teknik ekibe ve takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Pınar Karşıyaka iyi yerlerde olmayı hak eden bir ekip” dedi. NTVSPOR