Elimizden Gelenin En İyisini Yapacağız

22 Temmuz 2016 Cuma, 08:41

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde B Grubu’nda mücadele edecek Pınar Karşıyaka’nın genel menajeri Selim Çınar, ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını dile getirdi.

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde B Grubu’nda mücadele edecek Pınar Karşıyaka’nın genel menajeri Selim Çınar, ellerinden gelenin en iyisini yapmak istediklerini ifade etti.

Çınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birkaç yıl aradan sonra tekrar bir FIBA organizasyonu içinde yer almanın mutluluk verici olduğunu söyledi.

Grupta birbirine denk takımların yer aldığını belirten Çınar, “Kimsenin diğerinden zayıf diye değerlendirilemeyeceği bir grupta yer alıyoruz. Kalitenin yüksek olacağına inanıyorum. Elimizden gelenin en iyisini yaparak en iyi dereceyi almaya çalışacağız.” diye konuştu.

Rakiplerimiz

Pınar Karşıyaka, B Grubu’nda başantrenörlüğünü Erman Kunter’in yaptığı Fransız Le Mans, İtalya’dan Umana Reyer, Rusya’dan Avtodor Saratov, Ukrayna’dan Khimik ile İsrail’den Maccabi Rishon Le Zion’un yanı sıra elemelerden gelecek iki ekiple ilk 4’te yer alma mücadelesi verecek.

Grubu 5. ve 6. sırada bitirecek takımlar yoluna Avrupa Kupası’nda devam edecek

Basketbol Şampiyonlar Ligi kura çekimi sonrası şube başkanımız sn. Turgay Büyükkarcı ;

“Enterasan bir grup oldu. İlk turda 7 tane deplasman maçı oynayacağız, bu açıdan yoğun bir seyahat tempomuz olacak. Taraftarımızın desteğine her zamanki gibi ihtiyacımız olacak. İlk 16’ya kalacağımıza inanıyorum. Bu maratonda, Takım olarak büyük Karşıyaka camiasının arkamızda olacağından hiç kuşkum yok.” dedi.