Son Dakika
26 Eylül 2020 Cumartesi

Euroleague Sunumu Gerçekleştirildi

23 Haziran 2015 Salı, 18:29

Bugün Euroleague yetkileri Elisenda Sairach (Genel Sekreter) ve Eduard J.Scott (Operasyon Sorumlusu) ile yapılan toplantıda başarılı bir sunum gerçekleştirildi.

Sunumda; Valilik makamının verdiği “garanti mektubu”,
Yaşar Holding’in sponsorluk ve bütçe ile ilgili planları,
İzmir’in genel tanıtımı yapılarak, şampiyonluk kutlamalarından oluşan videolar sunuldu.
Sonucun 10 gün içinde açıklanması bekleniyor.

Karşıyaka’da gündem Euroleague!

Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu Pınar Karşıyaka’nın Euroleague temasları başladı. Kulüpten bir heyet, gelecek sezon özel davetiye almak için Euroleague yönetimiyle görüştü.

Türkiye Basketbol Ligi’nde sezonu şampiyon olarak tamamlayarak büyük bir başarıya imza atan Pınar Karşıyaka’da gözler artık Euroleague’de. İzmir kulübünde hedef gelecek sezon Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes ile birlikte Avrupa’nın  büyük organizasyonunda yer almak.

Bu doğrultuda Karşıyaka Başkanı Ali Erten’in liderliğindeki sekiz kişilik bir ekip, Euroleague yönetiminin daveti üzerine Barcelona’da özel bir görüşme yaptı. Toplam 2.5 saat süren toplantıda Karşıyaka özel bir sunum yaparken, Euroleague hakkında da bilgi aldı.

Olumlu geçen görüşmede Karşıyaka yönetimi yeni Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde en az dört milyon Euro’luk bütçenin teminatını verirken; maçları oynamak için iki salon alternatifi sundu. Karşıyaka yönetimi maçlarını Karşıyaka Arena yeterli görülmezse Halkapınar Spor Salonu’nda oynayabileceğini belirtti.

Karşıyaka Spor Kulübü’nün organizasyon yapısının gelişmesi gerektiğine vurgu yapan Euroleague yöneticileri, geçmiş dönemde yaşanan seyirci olayları konusunda da uyarılarda bulundu. Euroleague yöneticileri Karşıyaka’nın mali yapısını olumlu bulurken, kararın gelecek hafta içinde verileceğini bildirdi. Önümüzdeki sezon Turkish Airlines Euroleague’e katılacak takımlar 8 Temmuz’da açıklanacak.

NTV Spor

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir