Fatih Başkan Garanti İstiyor

07 Mayıs 2014 Çarşamba, 12:37

Önünü görmeden yeniden aday olmayacağını açıklayan Başkan KSK Başkanı, Yaşar Holding’le yapılacak görüşmeyi bekliyor
Karşıyaka’da mali genel kurula seçim maddesinin eklenmesiyle başlayan belirsizliğe mevcut Başkan Fatih Diniz’in kulübün sponsoru Yaşar Holding’le yapacağı görüşme son verecek. Camianın başarılı bir dönem geçiren Diniz’in göreve devam etmesi yönünde görüş bildirirken Diniz, maddi sıkıntıları gerekçe göstererek yeni dönemde aday olmayacağının sinyallerini verdi. “Maddi anlamda durumunu garanti görmeden yola çıkmam” diyen Diniz’in önümüzdeki hafta Yaşar Holding yetkilileriyle yapacağı görüşmeden sonra aday olup olmayacağını açıklamasını bekleniyor.
Şuan camianın desteğini ve tavrını beklediğini belirten Diniz, “Bu sezon ciddi maddi sıkıntılara rağmen sportif anlamda güzel işlere imza attık. Futbolda özellikle ikinci yarıda iyi işler yaptık. Basketbolda tarihi bir kupa kaldırdık. Ancak bir yıl daha bu şartlarda devam etmem söz konusu değil. Herkes benim devam etmemi istiyor ama ben buna sıcak bakmıyorum. Gerekli desteği alırsam yeniden aday olabilirim” açıklamasını yaptı. Öte yandan Karşıyaka’nın 16-23 Mayıs olarak belirlenen genel kurul tarihi, Karşıyaka Nikah Sarayı’nın müsait olmaması nedeniyle 20-27 Mayıs tarihine ertelendi. YENİ ASIR

KARAR HAFTAYA KALDI

KARŞIYAKA’da gözler 20-27 Mayıs tarihlerinde yapılacak kongreye çevrilirken yeniden aday olma konusunda tereddütleri bulunan Başkan Fatih Diniz, kararını önümüzdeki haftaya erteledi.

“Hafta sonunda Sakız Adası’nda Lailapas ile oynayacağımız dostluk maçından dönüşte kararımı açıklayacağım” diyen Başkan Diniz, “Her fırsatta söylüyorum; yeniden aday olmam için ekonomik anlamda destek şart. Bu sezon mali disipline sadık kalarak, borcu artırmadan, dengeli politikayla kulübü limana yanaştırdık. Ama önümüzdeki sezon çok daha zorlu geçecek. Acil sıcak paraya ihtiyacımız var” diye konuştu.

Başkan Deniz, devam kararı vermesi halinde, yeni dönemde yönetimde görev almaya sıcak bakmayan Gökhan Şensan, Mehmet Peköz, Tamer Ustaoğlu, Nazım Torbaoğlu ve Mustafa Özçakar’ın yerine camiadan yeni isimler arayacak