Fatih Diniz Danıştaydan Umutlu

07 Nisan 2016 Perşembe, 15:25

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Fatih Diniz, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı dava üzerine ihalesi Ankara 18’inci İdare Mahkemesi tarafından iptal edilen 15 bin kişilik yeni stat inşaatıyla ilgili görüşmeler yapmak üzere başkente gitti.

Fatih Diniz, Ankara’da Türkiye genelindeki stadyum inşaatlarının yetkili ismi olan Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ile görüştü. Öncelikle iptal kararıyla ilgili Danıştay’a yapılan itirazı ele aldıklarını anlatan Fatih Diniz, “Mahkeme kararına neden olan tüm gerekçeler ortadan kalktı. Danıştay’dan kısa süre içinde olumlu haber çıkmasını, inşaatımızın devam etmesini bekliyoruz” dedi. TOKİ’nin Danıştay’a projede gerekli evrakı eksiksiz teslim ettiğini belirten Diniz, şöyle dedi:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı stadı bir an önce bitirmeye kararlı. Danıştay’dan olumlu karar çıkar çıkmaz yeniden başlayacak inşaat hızla tamamlanacak. Olumsuz karar çıksa bile mevcut projenin çok benzeri ‘B planı’ olarak hazır. Bu durumda hemen yeniden ihaleye çıkılacak.”

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yaz verdiği talimatla yeri belirlenip projesi çizilen 10 bin kişilik 80 milyon TL’ye mal olacak yeni salonla ilgili Çiğli Belediyesi’yle prosedürlerin tamamlanmak üzere olduğu açıklandı.