Fatih Diniz Yoksa Bizde Yokuz

15 Aralık 2015 Salı, 14:01

Erdal Acar, basın danışmanı Emrah Öztürk aracılığıyla KSK’ye verdiği mesajda, desteğin sürmesi için Fatih Diniz’in başkan seçilmesini şart koştu.“Acar KSK ismi gündemimizde” dedi
Sezon başında Karşıyaka’ya 11 milyonu nakit olmak üzere 16 milyon liralık maddi destek veren İstanbullu işadamı Erdal Acar, basın danışmanı Emrah Öztürk’ü İzmir’e göndererek genel kurul öncesi KSK camiasına önemli mesajlar verdi. Öztürk, Erdal Acar adına düzenlediği basın toplantısında tüm enerjilerini ve desteklerini Fatih Diniz’e vereceklerini ve Diniz’in başkan olması halinde kulübü bulunduğu kötü durumdan kurtarmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Öztürk, “Sezon başında ciddi para verdik ancak herkesi kendimiz gibi bildiğimiz için işlere karışmadık, transfere müdahale etmedik. Suçu bize atmak istediler ancak takımı biz kurmadık, sorumluluk Ali Erten, Osman Kırkpınar, Cengiz Bakır ve ekibinde” dedi.

Erten’e hesap sordu

Diniz’in başkan olması halinde Erdal Acar’ın aktif rol oynayacağını belirten Öztürk, “Fatih Diniz kulübe faydalı olacak bir isim, kendisine güveniyoruz. Ali Erten’in yeniden aday olacağını duyduk. Eğer aday olur ve kazanırsa ceketimizi alır gideriz ve desteğimizi çekeriz. Erten göreve geldikten sonra yaklaşık 3 milyon lira kulübe nakit giriş oldu. Ancak bu paranın nerede olduğu bilinmiyor. Erten bu parayı nereye harcadığının hesabını vermeli” diyeren Erten’den hesap sordu.

‘Peşkeş çekiyorlar’

Başkan Ali Erten’in, Erdal Acar gibi kulübe karşılıksız destek olan birini üzdüğünü vurgulayan Öztürk, “Ali Erten, bizim verdiğimizin beşte birini, onda birini verecek kişiye bu kulübü peşkeş çekmeye çalışıyor. Malatya maçında taraftarın tepkisini gördük. Erten ve yönetimi stadı terketmek zorunda kaldı, biz maçı tamamladık. Çünkü kimse Acar’a tepki göstermedi, Erten ve ekibini protesto etti” ifadesi kullandı.

Acar Karşıyaka olabilir

Karşılıksız bağış adı altında kulübe kaynak aktardıklarını hatırlatan Öztürk, şirketlerinin Ar-Ge birimi tarafından şu an araştırma yapıldığını ve Diniz’in başkan olması halinde yüzde 80 kulüp adının ‘Acar Karşıyaka’ olması için görüşmeler yapacaklarını söyledi. Öztürk, “Bu durumda sponsorluk anlaşması yapmayı düşünüyoruz. Devre arası 4-5 transfer yapıp kaliteli bir teknik adamı takımın başına getireceğiz. Takımı bulunduğu kötü durumdan kurtaracağız. Yeni yönetimde Erdal Acar’ın yakın dostları da olabilir” şeklinde konuştu.

Kaynak:Yeni Asır