Federasyona Başvurdular

05 Aralık 2016 Pazartesi, 23:40

Yeşil-kırmızılılarda Zeki, Mahmut, Mustafa Aşan, Behram, Cenk ve Emircan’ın serbest kalmak için TFF’ye başvurduğu öğrenildi

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta seyircisi önünde Etimesgut Belediyespor’u Hakan Kuş’un 90+4’te attığı golle 1-0 yenerek bir hafta aradan sonra yeniden dördüncü sıraya çıkan Karşıyaka’da maddi sıkıntıların getirdiği ayrılık rüzgarı, sevinci gölgede bırakırken, yönetimi de köşeye sıkıştırdı. Sezon başında eski borçlar nedeniyle transfer yapamayan, ardından Ofoedu’nun şikayeti yüzünden FIFA’dan iki dönem transfer yasağı alan Kaf-Kaf, mevcut futbolculara verdiği ödeme sözünü yerine getiremeyince 6 oyuncu ayrılmak için Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yolunu tuttu.

Peşinatlarını alamadıkları gerekçesiyle Zeki Korkmaz, Emircan Avcı, kaleci Behram Zülaloğlu, Mahmut Temür, Cenk Özbey ve Mustafa Aşan’ın federasyona başvurduğu bu 6 futbolcudan Zeki ve Emircan’ın evraklarının kulübe ulaştığı öğrenildi.

Etimesgut Belediyespor’u yenen yeşil-kırmızılı futbolcuların biriken galibiyet primi alacağı 4’e çıkarken hiç maç başı hakediş parası almayan oyuncuların tamamının peşinat alacağı bulunuyor. Mustafa ve Zeki’nin 2. Lig’den teklifler aldığı, Cenk Özbey’i ise Süper Lig’den isteyen kulüplerin olduğu belirtiliyor.